iPad už čoskoro dostane plnú verziu Adobe Photoshop

Aj keď je iPad propagovaný ako nástroj pre profesionálov, absencia určitých aplikácií ho stále limituje. To by sa mohlo budúci rok zmeniť.

Podľa Bloombergu sa totiž Adobe rozhodol priniesť plnú verziu Photoshopu aj na iOS. Ohlásená by mala byť oficiálne v októbri a na obrazovky iPadov sa dostať budúci rok. Údajne ide o novú stratégiu spoločnosti pod vedením šéfa Creative Cloud sekcie Scotta Belskyho.

Nový Photoshop by mal priniesť cross-platformovú kompatibilitu a plnú sadu nástrojov aj na zariadeniach ako iPad. V príprave je podľa Bloombergu aj nová mobilná verzia Illustratora.

Doteraz Adobe pre iPad ponúkal len zjednodušené verzie svojho softvéru, napríklad Photoshop Express či Mix, s integráciou s CC platformou. Od funkcionality desktopovej verzie však mali ďaleko. Dieru na trhu sa snažili vyplniť konkurenčné produkty ako Pixelmator, či nástroje od Affinity, no veľká väčšina zákazníkov aj naďalej ostáva pri starom dobrom Photoshope. Bude zaujímavé sledovať ako (a či) sa budúci rok karta obráti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Logo pre World Expo 2025 získava rozpačité reakcie

Symbol, ktorý má reprezentovať svetovú výstavu v japonskej Osake, je podľa autorov vyjadrením “nádhery života”. Mnohí v ňom však vidia aj čosi celkom odlišné.
pokračovanie článku

105 Photoshop akcií za 12 dolárov!

Dnes pre vás máme tip na set duotone a double exposure efektov pre Photoshop, s ktorými dokážete ľubovoľnú fotografiu jednoducho premeniť…