iPad už čoskoro dostane plnú verziu Adobe Photoshop

Aj keď je iPad propagovaný ako nástroj pre profesionálov, absencia určitých aplikácií ho stále limituje. To by sa mohlo budúci rok zmeniť.

Podľa Bloombergu sa totiž Adobe rozhodol priniesť plnú verziu Photoshopu aj na iOS. Ohlásená by mala byť oficiálne v októbri a na obrazovky iPadov sa dostať budúci rok. Údajne ide o novú stratégiu spoločnosti pod vedením šéfa Creative Cloud sekcie Scotta Belskyho.

Nový Photoshop by mal priniesť cross-platformovú kompatibilitu a plnú sadu nástrojov aj na zariadeniach ako iPad. V príprave je podľa Bloombergu aj nová mobilná verzia Illustratora.

Doteraz Adobe pre iPad ponúkal len zjednodušené verzie svojho softvéru, napríklad Photoshop Express či Mix, s integráciou s CC platformou. Od funkcionality desktopovej verzie však mali ďaleko. Dieru na trhu sa snažili vyplniť konkurenčné produkty ako Pixelmator, či nástroje od Affinity, no veľká väčšina zákazníkov aj naďalej ostáva pri starom dobrom Photoshope. Bude zaujímavé sledovať ako (a či) sa budúci rok karta obráti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Typografia – pravidlá a pojmy I.

Typografia, ako určitá forma umenia a techniky navrhovania písiem, má dôležité miesto v živote dizajnéra. Nejde iba o výber jedného či…
pokračovanie článku

Zľava 50% na produkty Zevrix

Firma Zevrix ponúka do konca roka zľavu 50% na všetky svoje produkty. Pri objednávke stačí zadať zľavový kupón ZSD5ZPCHLD34.