Pixelmator Pro pridáva podporu LUT

Obľúbený editor pre vizuály prichádza s aktualizáciou, v ktorej okrem iného vývojári doplnili podporu pre súbory LUT.

O čo ide? LUT, alebo aj Lookup Tables možno prirovnať k presetom alebo univerzálnym filtrom. V praxi menia vzhľad záberov či už ide o fotografiu alebo video.

LUT je súborom inštrukcií, ktoré aplikácii povedia, akým spôsobom má upraviť farebnosť daného obrázku alebo videa. V novej verzii Pixelmatoru Pro je možné LUT súbory importovať a následne aplikovať na zábery spôsobom akoby šlo o preset či filter.

Obvykle nie je možné LUT dodatočne upravovať, Pixelmator Pro však vďaka strojovému učeniu umožňuje detailné ladenia v rámci apky. Pomocou drag and drop je možné aplikovať daný LUT a nechýba ani možnosť prezerať si živé náhľady záberov po aplikovaní. Aktualizácia nezabúda ani na možnosť konverzie LUT na farebné úpravy.

Tie môžu byť následne exportované opäť do LUT v prípade potreby – napr. pre prácu vo Final Cut Pro či iných kompatibilných aplikáciách na prácu s videom a (3D) grafikou. Súčasť novej verzie je aj kolekcia LUT súborov, ktoré ponúkajú na výber rôzny vzhľad – od filmových po grayscale.

Pixelmator je dostupný pre Macy s M1 aj staršími Intel procesromi ako tzv. univerzálna aplikácia. Pre používateľov, ktorí vlastnia staršiu verziu softvéru ide o bezplatný update, inak stojí Pixelmator Pro 43,99€ a je k dispozícii v App Store.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

USA mapy inšpirované kartografiou Stredozeme

Geograf Stentor Danielson z Pittsburghu nedávno vytvoril naozaj zaujímavú sériu máp. Podarilo sa mu v nich spojiť dva svety –…
pokračovanie článku

Krst knihy Websterovci 2: Zo života pavúkov

Máte radi animovaný seriál Websterovci? Príbehy pavúčej rodiny vychádzajú vo Vydavateľstve SLOVART aj ako rozprávková kniha pod názvom…
pokračovanie článku

Mac v čase – séria ilustrácií

Počítače Mac prešli od čias prvého zariadenia značky Apple veľkým zmenami. Tie sa netýkali iba zvyšovania výkonu a zdokonaľovania…
pokračovanie článku

Rozprávanie o dizajne a eko papieroch – online workshop Dve Lamy

Papier je súčasťou našich každodenných životov. Pri tvorbe značky zohráva dôležitú úlohu, pretože doň balíme produkty, posielame na ňom faktúry či poďakovania. Výber papiera je súčasť kreatívneho procesu a je dôležité naň myslieť už od začiatku.