Yahoo! predstavil svoje nové logo

Internetová platforma s 25 ročnou históriou prichádza s novou tvárou po poslednom redizajne z roku 2013. Tentokrát s jedným logom a pod taktovkou Pentagramu.

2013

Jednotné číslo sme v úvode nezdôraznili bezdôvodne. Spomínaný redizajn spred šiestich rokov totiž priniesol 30 dňový koncept 1 logo každý deň, ktorý mal vybudovať napätie a očakávanie nového loga. Nič také sa nekonalo a sľubované vyvrcholenie celého procesu bolo skôr nenápadnou bodkou, ktoré bok po boku s celou tou pompou, ktorá mu predchádzala, pôsobilo rozpačito.

!

Nové logo, ktoré vzniklo pod hlavičkou Pentagramu, prináša výrazne odlišnú siluetu. Výrazný sans serif, yahoo bez veľkého začiatočného Ypsilonu, netypicky, nie však náhodný sklon výkričníku. Všetko je zvládnuté na výbornú. Celkový dojem je súčasný, trendy. Tak ako pri tisícke iných logotypov, ktoré v súčasnosti idú po lowercase bezpätkovej vlne. A to je možno práve to, čo spôsobuje, že novému yahoo! ako celku, tak trochu  chýba určitá osobitosť, ktorá by ho odlíšila od množstva podobne vyzerajúcich tech / digital značiek.

 Zaujímavá je hra, ktorú rozbieha monogram “y!”. Jednotný uhol pôsobi oku lahodiaco a hra s výkričníkom ako lomkou je fajn, navyše aj ako odkaz na browsovanie po webe. Skrátka celé toto je ten “yahoo!” moment, ktorý by nebol na škodu aj v samotnom logu.

 

Čo hovoríte na nové yahoo! logo vy?

 

 

zdroj: pentagram.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

AHA ocenená na Red Dot Awards

Sú knihy, ktoré prečítate a odložíte na policu. A potom sú tu také, ku ktorým sa budete vracať a radi si…
pokračovanie článku

Vizuálna identita Niemand Dry Gin

Nemecký Niemand Dry Gin je nová značka prémiového alkoholu, ktorý ponúka sviežu a pestrú chuť. A takto ju do novej…