Yahoo! predstavil svoje nové logo

Internetová platforma s 25 ročnou históriou prichádza s novou tvárou po poslednom redizajne z roku 2013. Tentokrát s jedným logom a pod taktovkou Pentagramu.

2013

Jednotné číslo sme v úvode nezdôraznili bezdôvodne. Spomínaný redizajn spred šiestich rokov totiž priniesol 30 dňový koncept 1 logo každý deň, ktorý mal vybudovať napätie a očakávanie nového loga. Nič také sa nekonalo a sľubované vyvrcholenie celého procesu bolo skôr nenápadnou bodkou, ktoré bok po boku s celou tou pompou, ktorá mu predchádzala, pôsobilo rozpačito.

!

Nové logo, ktoré vzniklo pod hlavičkou Pentagramu, prináša výrazne odlišnú siluetu. Výrazný sans serif, yahoo bez veľkého začiatočného Ypsilonu, netypicky, nie však náhodný sklon výkričníku. Všetko je zvládnuté na výbornú. Celkový dojem je súčasný, trendy. Tak ako pri tisícke iných logotypov, ktoré v súčasnosti idú po lowercase bezpätkovej vlne. A to je možno práve to, čo spôsobuje, že novému yahoo! ako celku, tak trochu  chýba určitá osobitosť, ktorá by ho odlíšila od množstva podobne vyzerajúcich tech / digital značiek.

 Zaujímavá je hra, ktorú rozbieha monogram “y!”. Jednotný uhol pôsobi oku lahodiaco a hra s výkričníkom ako lomkou je fajn, navyše aj ako odkaz na browsovanie po webe. Skrátka celé toto je ten “yahoo!” moment, ktorý by nebol na škodu aj v samotnom logu.

 

Čo hovoríte na nové yahoo! logo vy?

 

 

zdroj: pentagram.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Súťaž s Nikonom mala uletený výsledok

Mýliť sa je ľudské a aj Nikonu sa nedávno na Facebooku celkom zadarilo. V rámci vyhlásenej súťaže totiž značka ocenila…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Spazio

Space je řada vín věnovaných Neil Armstrongovi a Měsíci. Představuje myšlenku překonání našich limitů, schopnost vidět víc než jen…
pokračovanie článku

Logokvíz III. – súťažte o knihu

Nastal čas v poradí na tretí kvíz, v ktorom vás opäť čaká deväť známych lôg zbavených textových častí. Po ich…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Astrid

Astrid je tradiční česká kosmetická společnost působící na širokém trhu péče o pleť. Řada vlasových stylingových přípravků a jejich obaly…