Seattle Kraken: Čerstvý prírastok do NHL predstavuje svoju identitu

Zámorská hokejová liga má nový tím. Toto je jeho vizuál.

Ako býva zvykom pri športových kluboch, aj Seattle Kraken stojí na dominantnom embléme, ktorý je najdôležitejším identifikátorom, a to nielen na dresoch.

Autori symbol poňali ako iniciálu S, ktorá ponúka hneď niekoľko motívov. Dôvtipne využíva negatív, v ktorom sa ako bájna príšera v morských hlbinách ukrýva odkaz na jej chápadlo či oko v agresívnej červenej. Písmeno svojim tvarom prirodzene pripomína krivku plavidla, ktoré do oblasti dnešného Seattlu priviedlo prvých osadníkov.

Iniciála ako taká vzdáva hold aj športovej histórii. Bol to práve klub Seattle Metropolitans, ktorý si ako prvý v histórii prevzal prestížny Stanley Cup v roku 1917.

Okrem kapitálky S, ktorá je primárnym logom, obsahuje systém identity ešte dva zástupné varianty – kotvu a wordmark SEATTLE KRAKEN. Hra s lomenými ťahmi v písmenách je prítomná vo všetkých troch a pôsobí jednotiacim dojmom. Stojí za to spomenúť ešte jeden detail, ktorý dobre ilustruje mieru pozornosti, akú dizajnéri venovali detailom. Kotva má hornú časť v tvare ikonickej Space Needle, ktorá je nezameniteľnou súčasťou siluety Seattlu. Ak ste sledovali Frasiera, určite ju poznáte :)

Typograficky logo vychádza z blackletter estetiky, ktorá športovej téme dobre sedí – výsledok pôsobí dynamicky a dravo, presne tak, ako by ste čakali. Farebnosť ladená v chladných morských tónoch s červenou ako efektným akcentom výborne podčiarkuje všetky výstupy aj identitu ako celok.

Odhaleniu identity predchádzalo 20 mesiacov navrhovania, úprav a ladenia. Meno nového tímu NHL bolo vybraté z vyše 1200 iných možností a do rozhodovania klub nezabudol zapojiť ani fanúšikov. Tím nastúpi premiérovo v sezóne 2021-22 ako člen pacifickej divízie v západnej konferencii.

Predstavovacie video – odporúčame počkať si na animáciu loga :)

zdroj: NHL

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Intel Clear – nový globálny font pre Intel

Po štyridsiatich piatich rokoch strieda svojho predchodcu na tróne nový oficiálny font spoločnosti. Vznikol vďaka spolupráci dizajnovej agentúry…