Tieto šikovné pluginy do InDesignu vám ušetria kopu času

Program od Adobe dnes patrí k štandardom v odvetví. Jeho bohatá funkcionalita poskytuje výkonné nástroje pre tvorbu komplexných layoutov. Niektoré jeho funkcie však sú komplikovanejšie, než by bolo treba a úspešné vykonanie určitých úkonov chce viac času a úsilia, než by človek čakal. Vtedy môže prísť vhod užitočné vylepšenie v podobe pluginu.

Active Tables

Plugin, ktorý si môžete zadovážiť za 79 dolárov, prináša do InDesignu tabuľky spôsobom, aký je poznáme z Excelu. Ponúkne počítanie vzorcov, triedenie tabuliek a navyše je aj plne integrovaný so štýlmi odseku, čo nezanedbateľne zefektívni celý proces formátovania tabuľky.

Plugin nájdete TU.

 

PDF2Id

Skratkovitý názov je skutočne výstižný. Plugin ocenia najmä tí, ktorí už niekedy museli vstupovať do procesu tvorby “za jazdy”. Konkrétne máme na mysli prípady, kedy už bol layout vytvorený, ale zatiaľ iba v PDF formáte. Plugin PDF2Id vám umožní import pdfka a jeho efektívnu konverziu do súboru .indd, ktorý môžete následne upravovať. 199 dolárov síce nie je málo, PDF2Id však dokáže ušetriť mnoho času a ako sa hovorí… nervov.

Plugin nájdet TU.

 

Aquafadas AVE

Rozšírenie s bezplatným základom a príplatkovými vylepšeniami prináša komplexnú sadu nástrojov pre digital publishin – od dizajnovania obsahu, cez cross-platform distribúciu a analytics. To všetko bez potreby kódovania. Vďaka pluginu tak môžete tvoriť ebooky a aplikácie na mieru. Základný balík obsahuje nástroje na vkladanie videa, sliderov, audia, interaktívnej funkcionality, HTML5 a ďalších. Vaše dokumenty môžete po dokončení exportovať do .app, .ePub či .swf formátov.

Plugin nájdete TU.

 

BookBarCode

Plugin, ktorý je bezplatný, ale má aj svoju Pro verziu za 39 dolárov. Jeho účelom je generovanie čiarových kódov, ktoré môžete vďaka pluginu tvoriť priamo v InDesigne, bez potreby vonkajšieho softvéru. Kód v krivkách si jednoducho vytvoríte z ISBN.

Plugin nájdete TU.

 

Calendar Wizard

Bezplatné vylepšenie pre InDesign, ktoré zjednodušuje inak pracnú tvorbu kalendárov. Wizard je užitočný pri tvorbe flexibilných kalendárov, ktoré si viete navrhnúť na mieru, podľa svojich predstáv. Ponúka veľa možností (napr. prázdniny a sviatky, fázy mesiaca, či jazykové mutácie). Nechýbajú ani štýly odseku, bunky či tabuľky.

Plugin nájdete TU.

 

Layer Tools

Ide o dvojicu pluginov za 49 dolárov, ktoré do InDesignu prinášajú možnosť zoskupovať vrstvy a tvoriť tak Layer Comps, ktoré sú dobre známe z Photoshopu. To sa výborne hodí, keď tvoríte variácie layoutu v rámci jedného dokumentu a chcete mať poruke viacero testovacích verzií dizajnu na jednom mieste. 

Plugin nájdete TU.

 

Claquos

Bezplatný plugin vám pomôže s tvorbou koláčových grafov a ďalšej grafiky v rámci InDesignu. Tieto časti dizajnu si väčšinou vyrábame v Illustratore alebo externe, s týmto pluginom je však ich tvorba priamo v InDesigne efektívna a výsledkom sú dobre prispôsobiteľné prvky.

Plugin nájdete TU.

 

TextStitch

Plugin, ktorý si do InDesignu môžete pridať zadarmo, ponúka možnosti pre automatické nadväzovanie všetkých textových blokov v rámci hárku, v logickej postupnosti – zľava doprava, či zhora dolu. Okrem tvorby zväzkov, ich môžete aj prerušiť. Plugin pre svoje fungovanie vyžaduje APID ToolAssistant od rovnakého vývojára.

Plugin nájdete TU.

 

Grid Calculator Pro

Plugin z kategórie nákladnejších (299 dolárov alebo 9 dolárov/ mesačne) je profesionálnym nástrojom pre tvorbu layoutov, ktoré vychádzajú z určitého gridu. Tento grid však vďaka pluginu nemusíte ručne vytvárať, ale všetku náročnú matematiku za vás urobí práve Grid Calculator.

Plugin nájdete TU.

 

Blatner Tools

Náš dnešný zoznam uzatvára plugin za 99 dolárov, ktorý je skôr sadou 12 nástrojov v jednom. Obsahuje okrem iného aj nástroje pre automatické aplikovanie štýlov v rámci celého dokumentu, čo vám ušetrí nemálo času, či preflight systém, ktorý skontroluje chyby ako prázdne textové bloky, duplicitné objekty, dvojité medzery či nedokončené zátvorky.

Plugin nájdete TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – HOT DOG klobásky pro psy

Novým hrdinou balení Hot Dog je pejsek Dachshund, který je šťastnější a delší díky neuvěřitelně lahodným a zdravým klobáskám pro…