Vyrazte za dobrodružstvom s novou Leicou

Fotoaparáty nemeckého výrobcu netreba nejako zvlášť predstavovať. Značka od svojho vzniku v roku 1949 produkuje zariadenia, ktoré sa vo svete tešia veľkej obľube. Doteraz však bola Leica spoločníkom skôr na distingvované výlety, či pohodlné objavovanie sveta. Až doteraz. Spoločnosť totiž prichádza s fotoaparátom, ktorý skutočne čosi vydrží.

Nová Leica X-U Typ 113 odolá vode, prachu či nárazom. Stáva sa tak horúcim kandidátom na výborného spoločníka pre všetky dobrodružné povahy, ktorým fotografické zaznamenávanie zážitkov nie je cudzie. Čo od neho možno očakávať?

Fotoaparát bol navrhnutý v rámci spolupráce s Audi Design. Dokumentovanie dianie okolo seba môže jeho majiteľ tak v RAW ako aj JPEG formáte. Súčasťou technologického vybavenia je aj tzv. podvodný režim. Niežeby vás chcela Leica oklamať. Ide o vychytávku, ktorá plne využíva možnosť fotoaparátu vzdorovať vodnému živlu. V praxi to pre vás znamená vyváženie bielej a korekciu rozostrenia pod vodnou hladinou. Tak, aby vám nič – okrem strachu z hĺbky – nebránilo zachytiť všetko čo sa hýbe a hmýri v hĺbke pätnástich metrov. Celková doba, počas ktorej dokáže X-U Typ 113 “zadržať dych”, je šesťdesiat minút.

5 3 6 4
Leica s dušou dobrodruha je už aj v predaji a jej cena je 2 950 dolárov. Viac sa o nej môžete dôzvedieť na oficiálnom webe.

Kúpiť si ju môžete TU.

www.swp.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť