VISA s novým logom – Vé bez okrás

Svetová platobná služba VISA nedávno predstavila nové logo, ktoré je súčasťou novej stratégie smerovania značky na trhu. Redizajn nemožno označiť ako drastický, to však ostatne nie je negatívom. Veď posúďte sami.

Aktuálny motív sa v zmysle zjednodušenia konceptu zbavil zlatožltého pásika, ktorý zdobil začiatočné písmeno V. Zmena neobišla ani farebnú stránku loga. Novým náterom sa stala tmavomodrá s postupným odstupňovaním intenzity.

Vynovené logo absolvovalo spolu so zvyškom komunikácie premiéru v rámci reklamného spotu zameraného na nadchádzajúce olympijské hry. Objaví sa bohužiaľ iba na konci, ale je to predsa len reklama na skoky na lyžiach a VISA je „iba“ partner. Video zatiaľ beží v Spojených štátoch – neskôr, v priebehu nasledovných mesiacov, by mali nasledovať ďalšie spôsoby komunikovania v tradičných i digitálnych formách.

http://www.youtube.com/watch?v=ITocLRGQAek

Čo hovoríte na nové logo vy? Pozrite si aj vývoj loga naprieč časom:

 

zdroj: designtaxi.com

3 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Sila značky – séria vizuálov so zaujímavou myšlienkou

Branding je často dôležitejší ako si mnohí ľudia myslia. O tom je aj nasledovný projekt od Norte Branding, ktorý trochu mieša svetoznáme značky a ich produkty, aby práve na význam silnej značky poukázal.