Nová identita štúdia, v ktorom nahrávali Rolling Stones aj Elton John

AIR Studios založil v roku 1965 George Martin, producent Beatles. Štúdiá sa nachádzajú v budove bývalého kostola. Hudobníkom ponúkajú jednu z najväčších nahrávacích priestorov, kde sa môže rozbaliť kompletný symfonický orchester. Na tvorbe redizajnu vizuálnej identity pre tento kult pracovalo londýnske štúdio Spin.

Autori chceli vzdať hold koreňom AIR, ale aj vyjadriť ambície značky do budúcnosti. Dizajn identity sa centralizuje okolo konceptu dynamického symbolu, ktorý pozostáva z vrstvených a množených liniek, kružníc či vĺn. Ide o jednoznačný odkaz na zvuk ako element, ktorý je pre tvorbu hudby kľúčový. Podobne ako “air” z názvu, zvuk ako taký nevidíme, no má svoju skrytú silu a intenzitu.

Motív, ktorý efektne vyjadruje práve spomínaný symbol. Ten funguje vo výstupoch ako nosný aj doplnkový prvok. Samotné logo, zložené z troch písmen, cituje jednoduchosť názvu. Identita tak nie je postavená priamo na silnom logu, ale funguje skôr ako organický celok.

Otvorený systém: logo v kombinácii so symbolom

Minimalistické jadro novej identity ďalej dopĺňa farebnosť, ktorá ponúka dobrý základ pre subtílnu aj výraznú komunikáciu. Ide o pokračovanie myšlienky dvojznačnosti spomenutej v úvode.

 

Dáždnik. Štúdiá sú koniec-koncov v Londýne

 

 

zdroj: bpando.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Skate dosky inšpirované VHSkami

Možno nejaké ešte máte doma na poličke. VHS kazety v tých štýlových papierových alebo plastových obaloch. No a práve kabátmi…
pokračovanie článku

Websterovci vychádzajú na DVD

Počas Vianočných sviatkov uviedla RTVS v premiére nový animovaný seriál Websterovci. Na pôvabnú pavúčiu rodinku je veľmi jednoduché namotať…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – 2PEPPERS

Název 2PEPPERS okamžitě všem zákazníkům napovídá, že produkt před nimi je pálivá omáčka. Jde o sérii omáček na maso,…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Tinnier

Aussies není žádná nesmyslná parta. Mluví o věcech tak, jak jsou. Jaký lepší název mohli vybrat pro pivo, než…