Tour de France renovuje logo

Prestížne preteky nedávno predstavili facelift svojho loga. Ten sa nesie v znamení jemných úprav a ladení, ktorých cieľom má byť posunúť logo ďalej.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že logo stratilo úvodné “Le”, zmenila sa odtieň farebného kruhu a umiestnenie “de”, ktoré dáva zmysel. Pri podrobnejšom preskúmaní však vidno, že zmenou prešli všetky písmená v logu. Vyzdvihnúť treba najmä výrazne lepšie čitateľné “u”, uzavreté “o” či jazdca ukrytého v “R” slova Tour. Lepšie spracované sú oproti predchodcovi sú však hádam všetky písmená. Ťahy pôsobia premyslenejšie a istejšie, vďaka čomu celé logo pôsobí vyváženejšie (harmonickejšie?) – aj keď možno nie ste fanúšikom ručne tvorených logotypov.

Vľavo staré, vpravo nové

 

Celkovo je názov podujatia po novom oveľa lepšie čitateľný, než to bolo pri starom logu. Tento rozdiel je zrejmý, čím dlhšie preskakujete pohľadom medzi “pred” a “po”. Logo je stále veľmi svojské, ale nový redizajn je určite zmenou k lepšiemu.

zdroj: underconsideration.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Pridali sme české pracovné ponuky

Do rubriky PROFESIA sme pridali české pracovné ponuky z portálu profesia.cz. Ide o pracovné pozície grafický dizajnér, dtp operátor a grafik.…
pokračovanie článku

Ostávajú 2 dni

Pred nami sú 2 víkendové dni, ktoré sú zároveň aj posledné, počas ktorých sa bude dať v iStores využiť…