MacPaint je späť s novým menom – CloudPaint

Pamätáte si ešte kresliaci softvér, ktorý vydalo Apple v roku 1984? Macpaint, ako sa program nazýval, bol predinštalovaný na vtedajších Macoch. Ponúkal všetko, čo ste v tom čase mohli chcieť. Tvary, štetce, sprej či vzory výplne. Na rozdiel od TextEdit, ktorý sa dočkal nástupcu v podobe SimplEdit, však nikdy nevznikol update tohto programu pre dnešnú éru. Až doteraz.

Nejde síce o klasický program, ktorý si nainštalujte na svoj počítač, ale napriek tomu je CloudPaint plne funkčný. Prichádza v podobe webovej aplikácie, ktorá vám umožní otvoriť si ho v každom súčasnom prehliadači. Môžete si tak oživiť spomienky alebo vyskúšať, aké to bolo – tvoriť vo vtedajšom MacPaint.

Aplikáciu vytvoril Martin Braun a nedávno sa ocitla aj na Chrome Experiments. Je trochu zvláštne, že sa nedostala do širšieho povedomia už skôr – vznikla zhruba pred rokom. Ide totiž o skutočne zábavnú skúsenosť, navyše takmer na nerozoznanie od originálu.

V Cloudpaint nájdete všetko, čo bolo prítomné už v pôvodnom programe. Laso, Fastbit, zaoblené obdĺžniky či pôvodné fonty. Nájdete tu však aj Facebook účty, cez ktoré si môžete svoje výtvory uložiť, či 1-násobný zoom, podobne ako na mobilných zariadeniach Apple.

Je zrejmé, že vecami spravenými v MacPaint už dnes nikoho neohúrite. Ale aj tak – ten nostalgický výlet do minulosti stojí za vyskúšanie.

www.cloudpaint.com

 

zdroj: mac.appstorm.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tour de France renovuje logo

Prestížne preteky nedávno predstavili facelift svojho loga. Ten sa nesie v znamení jemných úprav a ladení, ktorých cieľom má byť…