MacPaint je späť s novým menom – CloudPaint

Pamätáte si ešte kresliaci softvér, ktorý vydalo Apple v roku 1984? Macpaint, ako sa program nazýval, bol predinštalovaný na vtedajších Macoch. Ponúkal všetko, čo ste v tom čase mohli chcieť. Tvary, štetce, sprej či vzory výplne. Na rozdiel od TextEdit, ktorý sa dočkal nástupcu v podobe SimplEdit, však nikdy nevznikol update tohto programu pre dnešnú éru. Až doteraz.

Nejde síce o klasický program, ktorý si nainštalujte na svoj počítač, ale napriek tomu je CloudPaint plne funkčný. Prichádza v podobe webovej aplikácie, ktorá vám umožní otvoriť si ho v každom súčasnom prehliadači. Môžete si tak oživiť spomienky alebo vyskúšať, aké to bolo – tvoriť vo vtedajšom MacPaint.

Aplikáciu vytvoril Martin Braun a nedávno sa ocitla aj na Chrome Experiments. Je trochu zvláštne, že sa nedostala do širšieho povedomia už skôr – vznikla zhruba pred rokom. Ide totiž o skutočne zábavnú skúsenosť, navyše takmer na nerozoznanie od originálu.

V Cloudpaint nájdete všetko, čo bolo prítomné už v pôvodnom programe. Laso, Fastbit, zaoblené obdĺžniky či pôvodné fonty. Nájdete tu však aj Facebook účty, cez ktoré si môžete svoje výtvory uložiť, či 1-násobný zoom, podobne ako na mobilných zariadeniach Apple.

Je zrejmé, že vecami spravenými v MacPaint už dnes nikoho neohúrite. Ale aj tak – ten nostalgický výlet do minulosti stojí za vyskúšanie.

www.cloudpaint.com

 

zdroj: mac.appstorm.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Set Floral patternov zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na set patternov s tematikou flóry. Balík celkovo obsahuje 8 rôznych vzorov, ktoré môžete…
pokračovanie článku

Change Maker Beer: Pivo pre lepší život

Projekt štyroch kamarátov s mentálnym postihnutím vznikol s cieľom nájsť napĺňajúcu prácu a nezávislosť. Aj keď ich prvé várky získali slušný lokálny ohlas, potrebovala mladá značka vizuálnu komunikáciu, ktorá by ju viac spropagovala.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Too Chai

Too Chai je sbírka léčivých norských rostlin. Barevné svazky květů a listů bylin rostou na vrcholcích kyrgyzských hor a již…