MacPaint je späť s novým menom – CloudPaint

Cloudpaint - MacPaint je späť s novým menom – CloudPaint

Pamätáte si ešte kresliaci softvér, ktorý vydalo Apple v roku 1984? Macpaint, ako sa program nazýval, bol predinštalovaný na vtedajších Macoch. Ponúkal všetko, čo ste v tom čase mohli chcieť. Tvary, štetce, sprej či vzory výplne. Na rozdiel od TextEdit, ktorý sa dočkal nástupcu v podobe SimplEdit, však nikdy nevznikol update tohto programu pre dnešnú éru. Až doteraz.

Nejde síce o klasický program, ktorý si nainštalujte na svoj počítač, ale napriek tomu je CloudPaint plne funkčný. Prichádza v podobe webovej aplikácie, ktorá vám umožní otvoriť si ho v každom súčasnom prehliadači. Môžete si tak oživiť spomienky alebo vyskúšať, aké to bolo – tvoriť vo vtedajšom MacPaint.

Aplikáciu vytvoril Martin Braun a nedávno sa ocitla aj na Chrome Experiments. Je trochu zvláštne, že sa nedostala do širšieho povedomia už skôr – vznikla zhruba pred rokom. Ide totiž o skutočne zábavnú skúsenosť, navyše takmer na nerozoznanie od originálu.

V Cloudpaint nájdete všetko, čo bolo prítomné už v pôvodnom programe. Laso, Fastbit, zaoblené obdĺžniky či pôvodné fonty. Nájdete tu však aj Facebook účty, cez ktoré si môžete svoje výtvory uložiť, či 1-násobný zoom, podobne ako na mobilných zariadeniach Apple.

Je zrejmé, že vecami spravenými v MacPaint už dnes nikoho neohúrite. Ale aj tak – ten nostalgický výlet do minulosti stojí za vyskúšanie.

www.cloudpaint.com

 

zdroj: mac.appstorm.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
41d0e299ca1abeb2094852da042165c72 380x220 - Handmade vizitky s originálnym výrobnym postupom
pokračovanie článku

Handmade vizitky s originálnym výrobnym postupom

Nie všetky vizitky musia byť precízne vytvárané v profi softvéroch a tlačiarňach. Niektoré si vystačia s fantáziou a trochou starého dobrého DIY…
la casa de la seda 01 - Ach, tie obaly – La Casa de la Seda
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – La Casa de la Seda

La Casa de la Seda je nová ikona od společnosti Bodegas Murviedro, která vyrábí vína z Utiel-Requena ve Valencii,…
zevrix ulitity cover 380x220 - Dvojka utilít pre Mac OS X
pokračovanie článku

Dvojka utilít pre Mac OS X

Doplnky, ktoré vám predstavíme nižšie, pochádzajú zo štúdií Zevrix Solutions, o ktorých sme na DeTePe už písali v súvislosti s pluginmi do…