Grafický dizajn v ére Mad Menov

Grafický dizajn je v dnešnej do veľkej miery spätý s modernými technológiami. Dalo by sa povedať, že si niektoré veci bez využitia počítačov ani nevieme predstaviť. Dizajn tu však bol aj predtým, než sa prvé z nich objavili. Ako sa teda popasovali so svojimi úlohami vtedajší dizajnéri?

Práve odpoveď na túto otázku chce priniesť filmový projekt asistujúca profesorka grafického dizajnu z Portland State University. Briar Levit sa rozhodla vytvoriť film, ktorý sa zaoberá práve dávno zabudnutými postupmi i ťažkosťami, s ktorými si dizajnéri museli v minulosti poradiť – aj bez pomoci počítačov.

2-1 7

Dokument Graphic Means prináša pohľad na nástroje aj procesy, ktoré sa v danej dobe využívali. Nechýbajú ani rozhovory s viacerými dizajnérmi a taktiež dobové zábery. Hlavným cieľom filmu je lepšie pochopenie grafického dizajnu, jeho histórie a vývoja. Graphic Means je film verný svojmu názvu. Svojmu divákovi chce skutočne vysvetliť, čo kedysi znamenalo robiť grafický dizajn.

Teraz si už pozrite trailer a ak vás film zaujal, navštívte aj jeho Kickstarter stránku, aby ste zistili viac.

 

zdroj: graphicmeans.com

designtaxi.com

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hľadám nové otázky…

„Hľadám nové otázky, lebo staré odpovede ma neuspokojujú.“ Erich von Däniken Ďalšie diely seriálu Zase jeden dobrý nápad…