Grafický dizajn v ére Mad Menov

Grafický dizajn je v dnešnej do veľkej miery spätý s modernými technológiami. Dalo by sa povedať, že si niektoré veci bez využitia počítačov ani nevieme predstaviť. Dizajn tu však bol aj predtým, než sa prvé z nich objavili. Ako sa teda popasovali so svojimi úlohami vtedajší dizajnéri?

Práve odpoveď na túto otázku chce priniesť filmový projekt asistujúca profesorka grafického dizajnu z Portland State University. Briar Levit sa rozhodla vytvoriť film, ktorý sa zaoberá práve dávno zabudnutými postupmi i ťažkosťami, s ktorými si dizajnéri museli v minulosti poradiť – aj bez pomoci počítačov.

2-1 7

Dokument Graphic Means prináša pohľad na nástroje aj procesy, ktoré sa v danej dobe využívali. Nechýbajú ani rozhovory s viacerými dizajnérmi a taktiež dobové zábery. Hlavným cieľom filmu je lepšie pochopenie grafického dizajnu, jeho histórie a vývoja. Graphic Means je film verný svojmu názvu. Svojmu divákovi chce skutočne vysvetliť, čo kedysi znamenalo robiť grafický dizajn.

Teraz si už pozrite trailer a ak vás film zaujal, navštívte aj jeho Kickstarter stránku, aby ste zistili viac.

 

zdroj: graphicmeans.com

designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

LITOGRAF: kreatívne etikety nás bavia

Nápadité etikety si vyžadujú kreatívne nástroje zušľachťovania. Svoje o tom vie aj Litograf, jedna z najväčších polygrafických spoločností na Slovensku špecializujúca sa na etikety. Ako prvý na Slovensku využívajú vlajkovú loď z dielne Konica Minolta - MGI JETvarnish 3D vo formáte roll to roll.