AccurioWide: Reklamná tlač v praxi 

Byť úspešným na slovenskom polygrafickom trhu je náročné. Ak sa chcete presadiť bezchybnou kvalitou, kreatívnou tlačou a nízkou nákladovosťou, zariadenie AccurioWide od spoločnosti Konica Minolta je určené presne pre vás.  

Konica Minolta sa v posledných rokoch úspešne spája s inými známymi značkami, aby priniesli na trh novinky, ktoré sú vždy niečím výnimočné. Podobný prípad je aj zariadenie AccurioWide. Pri bližšom pohľade v ňom objavíte UV injektové hlavy, ktoré Konica Minolta úspešne vyrába viac ako 40 rokov a prinášajú do produkčných zariadení najvyššiu možnú kvalitu tlače. Spolu s atramentom AGFA vytvárajú spojenectvo, ktoré spolu jednoducho ladí. Výsledkom je veľkoformátové hybridné UV injektové zariadenie AccurioWide určené pre kreatívnu industriálnu tlač. 

Hybrid už aj v tlači 

Keďže ide o hybridné zariadenie, môže pracovať v dvoch režimoch. Jednak je to režim pre tlač na pevné materiály a potom systém roll to roll. Prvý variant je vybavený stolom s posuvným pásom. Jeho veľkou devízou je to, že disponuje systémom na posúvanie potlačených médií prostredníctvom podtlakového posuvného pásu s prídavnými stolmi. Túto prednosť oceníte v prípade tlače dlhších alebo pevnejších materiálov. Druhý variant je klasická tlač z rolky na rolku. Vďaka stlačenému vzduchu dosahujete pri takomto spôsobe tlače veľmi dobré výsledky. Využijete ho pri tlače etikiet, obalov či nálepiek. „Vďaka svojim pokrokovým technológiám zariadenie dokáže eliminovať nepodarené výtlačky na minimum a súčasne tým znižovať svoje prevádzkové náklady,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia. 

Dôležitou otázkou pre každého profesionálneho tlačiara sú aj vlastnosti pri samotnej tlači. Kvalitné UV injektové hlavy Konica Minolta a atrament AGFA zabezpečujú, že zariadenie má dobré držanie potlače na rôznorodých substrátoch, či je to  papier, drevo, lepenku či sklo. Tlač na tomto zariadení je určené nielen do vnútorných, ale aj do vonkajších priestorov. Pohodlne a kvalitne tak môžete realizovať akúkoľvek reklamnú, kreatívnu či priemyselnú tlač. Od polepov áut, tapiet, banerov až po citylighty či najrôznejšie dekorácie. V poslednom období rastie záujem o potlač sklených stien, ktoré môžete vidieť v obchodných centrách. AccurioWide to zvládne absolútne bezchybne.  

2 varianty 

Zariadenie môžete nájsť pod dvomi označeniami. Buď AccurioWide 160 alebo AccurioWide 200. Samotné názvy napovedajú, že rozdiel v týchto veľkoformátových strojoch je šírka tlače. AccurioWide 160 dokáže tlačiť do šírky 165 centimetrov. Druhý variant až do šírky 205 centimetrov. Rozdiely sú aj v zložení farieb. Vybrať si môžete podľa toho aké druhy produktov chcete  pomocou neho tlačiť. Zariadenie je vhodné pre dobrú farebnú kresbu aj do fotografického priemyslu. „AccurioWide je určené pre menšie alebo stredné veľké tlačiarne, ktoré chcú dodávať širokú škálu najrôznejších produktov, nebránia sa kreatívnym riešeniam a chcú  tlačiť na najrôznejšie materiály,“ konštatuje Peter Lauko.

Konštrukcia stroja nie je stavaná na dosahovanie najvyššej rýchlosti tlače, ale sústreďuje sa skôr na jej kvalitu, kreatívne prevedenie pri dodržaní nízkej nákladovosti, aby ste boli naďalej na trhu konkurencieschopný. Samotné zariadenie ako aj bezchybné výsledky veľkoformátovej tlače môžete na vlastné oči vidieť v novootvorenom showroome Konica Minolta na Galvaniho ulici v Bratislave. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ilustrovaný katalóg počítačových vírusov

Kreatívna amsterdamská hlava Bas van de Poel sa vo svojom projekte rozhodol spracovať jednu z najdeštruktívnejších vecí počítačovej histórie, tou najtvorivejšou…