Skicáky na cestách – výstava The Sketchbook Tour

Po celom svete sa skrývajú doslova stovky umelcov a šikovných ľudí. Vlastne sa ani veľmi neskrývajú. Skôr im často chýbajú podobne zameraní kamaráti, s ktorými by sa navzájom mohli zdieľať výsledky svojej práce. Aspoň tak to vidia ľudia, ktorý stoja za projektom The Sketchbook Tour.

Skicákové turné je celosvetový umelecký crowd-sourced projekt. Ide o výstavu, ktorá je neustále v pohybe. V mobilnej knižnici si môžete prehliadnuť zbierku takmer 30 000 sketchbookov. Tie pochádzajú od mnohých nadaných ľudí, ktorí pochádzajú z rôznych kútov sveta a milujú to, čo robia.

Príves, v ktorom ich výtvory našli dočasné útočisku, putuje v súčasnosti Severnou Amerikou. Za rok by mal zavítať až do štyridsiatky tamojších miest. Každý, kto bude zvedavý, môže nazrieť dnu a poprechádzať sa po tejto miniatúrnej galérii. Skvelé je i to, že zapojiť sa môže každý. Tvorcovia projektu stále prijímajú práce, ktoré by vystavili.

Projekt združuje tri knižnice. Mobile Library; tá, ktorá brázdi cesty, spolupracuje s The Brooklyn Art Library, kde boli zozbierané všetky práce, ktoré možno v karavane nájsť. Pre prípad, že to máte do USA trochu ďaleko, existuje aj iná možnosť ako si pozrieť výstavu. The Digital Library predstavuje katalóg týchto skicákov v digitálnej podobe. Ak sa chcete o The Sketchbook Project dozviedieť viac, skúste tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Set watercolor pohľadníc zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na sadu pohľadníc, ktoré spája vodovkový vzhľad a prírodné motívy.