Skicáky na cestách – výstava The Sketchbook Tour

Po celom svete sa skrývajú doslova stovky umelcov a šikovných ľudí. Vlastne sa ani veľmi neskrývajú. Skôr im často chýbajú podobne zameraní kamaráti, s ktorými by sa navzájom mohli zdieľať výsledky svojej práce. Aspoň tak to vidia ľudia, ktorý stoja za projektom The Sketchbook Tour.

Skicákové turné je celosvetový umelecký crowd-sourced projekt. Ide o výstavu, ktorá je neustále v pohybe. V mobilnej knižnici si môžete prehliadnuť zbierku takmer 30 000 sketchbookov. Tie pochádzajú od mnohých nadaných ľudí, ktorí pochádzajú z rôznych kútov sveta a milujú to, čo robia.

Príves, v ktorom ich výtvory našli dočasné útočisku, putuje v súčasnosti Severnou Amerikou. Za rok by mal zavítať až do štyridsiatky tamojších miest. Každý, kto bude zvedavý, môže nazrieť dnu a poprechádzať sa po tejto miniatúrnej galérii. Skvelé je i to, že zapojiť sa môže každý. Tvorcovia projektu stále prijímajú práce, ktoré by vystavili.

Projekt združuje tri knižnice. Mobile Library; tá, ktorá brázdi cesty, spolupracuje s The Brooklyn Art Library, kde boli zozbierané všetky práce, ktoré možno v karavane nájsť. Pre prípad, že to máte do USA trochu ďaleko, existuje aj iná možnosť ako si pozrieť výstavu. The Digital Library predstavuje katalóg týchto skicákov v digitálnej podobe. Ak sa chcete o The Sketchbook Project dozviedieť viac, skúste tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Magisterské diplomové práce 2013

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Ministerstvo kultúry SR a Národné osvetové centrum Vás srdečne pozýva na výstavu Magisterské diplomové práce 2013.
pokračovanie článku

Font dňa – Helsinki (od 49$, rodina 174,50$)

zľava 50% do 31. augusta Dizajnér: Ludwig Übele Vydavateľ: Ludwig Type Dátum vytvorenia: 2013 k dispozícii vo všetkých štýloch k dispozícii v niektorých štýloch           
pokračovanie článku

InDesign pluginy 3. časť: Produktivita v tíme

Súčasný štandard medzi softvérom pre desktop publishing ponúka bohatú funkcionalitu a výkonné nástroje. Niekedy sú však jeho funkcie komplikovanejšie, než by bolo treba alebo chýbajú možnosti pre špecifické úkony. Práve vtedy sa príde vhod nejaký ten plugin.