PDF Checkpoint – kontrola PDF súborov

Program, ktorý vám ponúka niekoľko zaujímavých funkcií pre prácu s PDF dokumentmi. Vývoj tohto rozšírenia má na konte spoločnosť Zevrix z kanadského Toronta, ktorá sa zaoberá navrhovaním podobných riešení pre prácu s grafikou a tlačou.

Poskytujú riešenie používateľom Adobe Creative Suite, pri diagnostike grafických a PDF súborov ako aj pre balík Microsoft Office na Mac OS. Výsledkom sú produkty, ktoré pomáhajú automatizovať každodenné procesy, nezaberajú mnoho miesta na disku a v konečnom dôsledku zvyšujú svojim užívateľom profit.

PDF Checkpoint je určený všetkým, ktorí hľadajú rýchle, avšak dostupné riešenie pre svoj workflow. Zároveň chcú produkt, ktorý sa ľahko používa a nevyžaduje finančne náročné hi-end nástroje.

 

Hlavné funkcie

Medzi hlavné funkcie PDF Checkpoint patrí aj tzv. „preflight“ PDF súborov. Tak ako sa pred letom (preto preflight) vykonáva určitá kontrola, ktorá má zabezpečiť maximálnu spoľahlivosť. Súbory môžete buď zvoliť spôsobom drag-and-drop alebo ich vybrať v rámci dialógového okna.

Snímka obrazovky 2013-03-15 o 11.10.20

 

PDF Checkpoint skontroluje fonty použité v dokumente, farby, rozlíšenia obrázkov a parametre PDF podľa nastavení uložených v profile. Samozrejme týchto profilov je možné mať viac.

profil1
profil2
profil3
profil4
profil5

 

Následne je možné dokumenty odoslať do určenej zložky po vykonaní tejto kontroly, z ktorej sú vám k dispozícii i reporty ku každému zo súborov.

route

 

Všetky PDF dokumenty môžete vďaka tomuto softwaru exportovať ako obrázky (podpora TIFF, JPEG, PNG, GIF či BMP; vo farebných škálach RGB, CMYK, alebo v odtieňoch šedej). Stačí si nastaviť rozlíšenie, ktoré potrebujete a mierku v percentách.

export

 

S PDF Checkpointom môžete rozdeliť dokument tak, že každá strana bude samostatným PDFkom. Súbory je taktiež možné komprimovať a to vďaka nastaveniu rozlíšenia a úrovne kompresie.

split

 

V praxi to môže vyzerať takto. PDF dokumenty, ktoré prejdu funkciou preflight môže užívateľ konvertovať na obrázky v rozlíšení 300 dpi s 50 % scaleom. V prípade, že plánuje umiestniť súbory na web, môže uskutočniť downsample tým, že zníži rozlíšenie na 72 dpi.

optimize

Kde a za koľko

PDF Checkpoint je možné získať na webových stránkach Zevrix Solutions za 59.95 dolárov, alebo u autorizovaných predajcov. V súčasnosti je dostupný spolu s Graphic Inspectorom, ktorý inak stojí 39.95 dolárov. Update je bezplatný, ak máte licenciu. Môžete si ho skúsiť i vo verzii trial. Software je k dispozícii iba pre Mac.

Podrobné informácie o PDF Checkpoint tu.
Stiahnuť trial verziu PDF Checkpoint tu.

Kúpiť PDF Checkpoint

Kúpiť ďalšie produkty firmy Zevrix

Registrovaní čitatelia DeTePe majú k dispozícii zľavový kupón na produkty od firmy Zevrix. Viac informácii tu.

Ďalšie diely seriálu

1 comment
Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Pixie

Při vytváření nové, prémiové značky s jemnými ochucenými šumivými vodami pro mladé lidi bylo cílem navrhnout zcela nový a důvtipný…