Dizajnér navrhol záložky inšpirované kultovými dielami

Knižné záložky už dnes nie sú iba o pásiku bieleho či farebného papiera. Často obsahujú rozličné originálne myšlienky, mottá a podobne. Alebo ich od zvyšku odlišuje aj tvar. Ako v prípade tých, ktoré o chvíľu uvidíte.

Napriek tomu, že žijeme v dobe nových technológií, kedy môžeme svojou obľúbenou knižkou listovať pohodlne na displeji čítačky alebo tabletu, nevyzerá to, že by klasické knihy hádzali ručník do ringu. A to aj napriek nesporným výhodám, ktoré elektronické čítanie má.

Veľké vydavateľstvá ako napríklad Penguin produkujú stále krásne publikácie s parádnym dizajnom nielen prebalov ale aj zvyšku knihy. Aj to je spôsob, ako pritiahnuť čitateľov k tomuto tradičnému médiu. A udržať ho tam.

Obálky dokážu nadchnúť nejedného dizajnéra, ktorý je zároveň milovníkom literatúry a potrpí si na tom, aby bol kúsok ktorý drží v ruke niečím výnimočným. Tak tomu bolo i v prípade tureckého dizajnéra Ethema Onura Bigiça. Talentovaný tvorca sa rozhodol, že pekná kniha si ako záložku zaslúži niečo viac, než len kúsok papiera, ktorý sa potuluje človeku po vreckách.

Vytvoril preto návrhy hneď štyroch záložiek, pri ktorých čerpal inšpiráciu práve z titulov svetovej klasiky. Moby Dick, 1984, či verneovka Dvadsaťtisíc míľ pod morom sa stali predlohou pre jeho projekt. Každá z kartičiek pritom zobrazuje vec, ktorá sa určitým spôsobom spája so svojou literárnou inšpiráciou. Pozrite sa sami:

bookmark3 bookmark4 bookmark5 bookmark6

Tak čo? Dostali ste chuť oprášiť starú knižnicu?

 

zdroj: designbloq.com, ethemonur.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť