Pulp Fiction oslavuje dvadsiatku na štýlových retro plagátoch

Sú filmy, na ktoré sa nezabúda ani po dlhšom čase. Určite aj vy máte nejaký, na ktorý si spomeniete, keď sa povie kultový. Pre mnohých to môže byť napríklad Tarantinovka Pulp Fiction. Vedeli ste, že práve oslavuje dvadsať rokov? Odložte gratulácie na neskôr a medzičasom si pozrite sériu plagátov, ktoré vzdávajú hold tejto klasike.

Autormi návrhov sú ľudia zo Studio MUTI. V rámci projektu vytvorili dve sady ilustrácií a zároveň aj niekoľko portrétov hlavných postáv. Zaujímavosťou je, že tie sú inšpirované zberateľskými kartičkami, ktoré ste mohli kedysi nájsť v cigaretách.

Plagáty sú ladené v retro nádychu a pripomínajú grafiky z šestákových románov. V tom najlepšom zmysle slova. Juhoafrické štúdio si dalo záležať na prepracovanom vizuále, ktorý pekne kombinuje typografiu a ilustráciu. Ani jednej zložke nechýba rukopis, vďaka ktorým si hotové plagáty zapamätáte. Čo viac, určite vám padnú do oka.

Layout-29 Layout-29 Layout-29 Layout-29 Layout-29 Layout-29

5667e3c4e1c396011106feb9e3d17c12 53757b5b9229f8631e8ccfd26b8afe4c

Ak sa vám plagáty páčia, viac si o projekte a autoroch môžete pozrieť na ich webe.

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ilustrovaná história interiérového dizajnu

Máte chuť na malý výlet? Tak si nastavte hodinky, obráťte kalendár a poďte o niekoľko dekád späť. Aspoň v rámci ilustrácií,…
pokračovanie článku

Vyšiel FontExplorer X Pro 7 pre Mac

Riešenie, ktoré uľahčuje prácu s písmami a ich katalogizáciou prichádza s novou verziou aj pre Mac. Čo nové ponúka?