Pulp Fiction oslavuje dvadsiatku na štýlových retro plagátoch

Sú filmy, na ktoré sa nezabúda ani po dlhšom čase. Určite aj vy máte nejaký, na ktorý si spomeniete, keď sa povie kultový. Pre mnohých to môže byť napríklad Tarantinovka Pulp Fiction. Vedeli ste, že práve oslavuje dvadsať rokov? Odložte gratulácie na neskôr a medzičasom si pozrite sériu plagátov, ktoré vzdávajú hold tejto klasike.

Autormi návrhov sú ľudia zo Studio MUTI. V rámci projektu vytvorili dve sady ilustrácií a zároveň aj niekoľko portrétov hlavných postáv. Zaujímavosťou je, že tie sú inšpirované zberateľskými kartičkami, ktoré ste mohli kedysi nájsť v cigaretách.

Plagáty sú ladené v retro nádychu a pripomínajú grafiky z šestákových románov. V tom najlepšom zmysle slova. Juhoafrické štúdio si dalo záležať na prepracovanom vizuále, ktorý pekne kombinuje typografiu a ilustráciu. Ani jednej zložke nechýba rukopis, vďaka ktorým si hotové plagáty zapamätáte. Čo viac, určite vám padnú do oka.

Layout-29 Layout-29 Layout-29 Layout-29 Layout-29 Layout-29

5667e3c4e1c396011106feb9e3d17c12 53757b5b9229f8631e8ccfd26b8afe4c

Ak sa vám plagáty páčia, viac si o projekte a autoroch môžete pozrieť na ich webe.

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť

Legálne a nelegálne fonty

Ako ste na tom vy? Odpovedzte v našej ankete. [myo_poll poll =6337 type = bar perc = yes] Ďalšie diely…
pokračovanie článku

Font dňa – Moris

zľava 70% do 11. októbra
pokračovanie článku

Inšpirujte sa tvorbou virtuálnych výstav na konferencii ZDW Exhibition Design Lab

Medzinárodný projekty ponúka priestor na stretnutie odborníkov so študentmi, profesionálnmi aj nadšencami dizajnu a umenia. Online konferencia, ktorá sa uskutoční 23. 2. 2021 cez ZOOM predstaví inovatívne prístupy k tvorbe výstav v digitálnom prostredí z celého sveta.