Monotype chce oceniť dobrú typografiu

Renomovaná type foundry má v pláne dostať písma viac do povedomia. Spúšťa preto nové oceňovanie s titulom Type Champions Award.

Písma tvoria významnú zložku grafického dizajnu. Často však ich úloha spočíva v nenápadnom odovzdávaní posolstiev. S tým možno súvisi aj to, že ich občas berieme ako samozrejmosť. Stačí však zle zvolený font a poznačí to celý dojem.

Nová súťaž má za cieľ upriamiť pozornosť na značky, ktoré si dávajú záležať na typografii vo svojej brand komunikácii. Ako hovorí kreatívny riaditeľ James Fooks-Bale z Monotype:

Typografia zohráva v brand identity kritickú úlohu a niektoré značky využívajú písma vo svojich kreatívnych kampaniach spôsobom, ktorý je výnimočný z hľadiska stratégie, dômyselnosti a inovácie.”

Typografické ocenenia majú byť premiérovo odovzdané na Adobe MAX evente, ktorý sa bude konať už o pár týždňov v L.A. Viac o Type Champions Award sa môžete dozvedieť na ich oficiálnom webe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Unikátní design Kgalagadi Wines

Oblast Kgalagadi je dobře známá pro svou nádhernou přírodu, jejich přeshraniční park je domovem některých dravců Jižní Afriky…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Chocolate

Hlavním cílem bylo zaměřit se na typografii a vytvořit tak několik zajímavých rozvržení pro čokoloádový obal. Koncepce byly vytvořeny…