Monotype chce oceniť dobrú typografiu

Renomovaná type foundry má v pláne dostať písma viac do povedomia. Spúšťa preto nové oceňovanie s titulom Type Champions Award.

Písma tvoria významnú zložku grafického dizajnu. Často však ich úloha spočíva v nenápadnom odovzdávaní posolstiev. S tým možno súvisi aj to, že ich občas berieme ako samozrejmosť. Stačí však zle zvolený font a poznačí to celý dojem.

Nová súťaž má za cieľ upriamiť pozornosť na značky, ktoré si dávajú záležať na typografii vo svojej brand komunikácii. Ako hovorí kreatívny riaditeľ James Fooks-Bale z Monotype:

Typografia zohráva v brand identity kritickú úlohu a niektoré značky využívajú písma vo svojich kreatívnych kampaniach spôsobom, ktorý je výnimočný z hľadiska stratégie, dômyselnosti a inovácie.”

Typografické ocenenia majú byť premiérovo odovzdané na Adobe MAX evente, ktorý sa bude konať už o pár týždňov v L.A. Viac o Type Champions Award sa môžete dozvedieť na ich oficiálnom webe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

“Mlčanlivý” obal Cadbury nominovaný na Pentawards!

Svetoznámy výrobca čokolád predstavil minulý rok obal, ktorý vyzeral vcelku odlišne od tých, na ktoré sme zvyknutí. Dôvodom bola kampaň, ktorá propaguje dôležitú myšlienku.
pokračovanie článku

Los Ultimos – letterpress v digitálnom veku

Prežije a žije vôbec technika letterpressu? Tieto otázky sa nemusia nutne týkať iba Argentíny, z ktorej tvorcovia zatiaľ nedokončeného dokumentu…
pokračovanie článku

Tipy pre lepší web III.

Je super mať skvelú stránku, čo sa týka obsahu. Ešte lepšie je však mať obsahovo zaujímavú stránku s vyladeným…