Typotipy 2: Serify pre vaše projekty v roku 2020

Písma predstavujú jeden zo základných materiálov pre väčšinu grafického dizajnu. V súčasnosti má dizajnér pri svojej práci na výber obrovské množstvo rôznych fontov. Pre asi každú príležitosť. V pokračovaní nášho miniseriálu vám predstavíme niektoré serif písma, ktoré ponúkajú aj bezplatnú verziu.

Mathison

Súčasne pôsobiaci serif vhodný pre sadzbu výrazných nadpisov a titulkov. Či už na webe, plagátoch ale napríklad aj pre tvorbu loga. Písmo v štyroch rezoch si môžete bezplatne stiahnuť TU a využiť v osobných aj komerčných projektoch.

Botera

Pätkový so zaujímavým stencil vzhľadom. Môžete po ňom siahnuť pri brandingu, navrhovaní printových materiálov či rôznych iných výstupov na propagáciu značky. Písmo obsahuje aj ligatúry a alternatívy. Sťahujte TU (pre download je potrebné sa prihlásiť na odber noviniek).

Giveny

Serif so štýlovým vzhľadom a nízkym kontrastom. Písmo v sebe kombinuje geometrickú čistotu a optickú vyváženosť. Hodí sa pre rôzne využitie, pri tvorbe rôznych výstupov ako logo, printové materiály, plagáty ale aj na web. Free verzia je určená na osobné projekty, v prípade komerčných zakázok sťahujte premium verziu od 16 dolárov.

Coldiac

Písmo s nádychom luxusu sa výborne hodí pre branding prémiových produktov a služieb. Bezplatná verzia slúži pre osobné využitie. Pre komerčné projekty je tu premium s cenou od 20 dolárov.

Adallyn

Pätkové písmo, ktoré zaujme či už v logu, či ako nadpis v printe alebo na webe. Sťahujte bezplane TU. Pre komerčné projekty nájdete plnú verziu na Creative Market od 15 dolárov.

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Umenie rozprávať

Taký dobrý rozhovor je naozaj na pochutenie, pretože dobrý rozhovor nečíta človek každý deň. Robil som rozhovory pre…
pokračovanie článku

Stiahnite si zadarmo mockup šálky!

Graphicburger aktuálne ponúka na bezplatné stiahnutie aj tento pixel perfect mockup šálky, ktorý si môžete jednoducho a efektívne prispôsobiť…