Typotipy 2: Serify pre vaše projekty v roku 2020

Písma predstavujú jeden zo základných materiálov pre väčšinu grafického dizajnu. V súčasnosti má dizajnér pri svojej práci na výber obrovské množstvo rôznych fontov. Pre asi každú príležitosť. V pokračovaní nášho miniseriálu vám predstavíme niektoré serif písma, ktoré ponúkajú aj bezplatnú verziu.

Mathison

Súčasne pôsobiaci serif vhodný pre sadzbu výrazných nadpisov a titulkov. Či už na webe, plagátoch ale napríklad aj pre tvorbu loga. Písmo v štyroch rezoch si môžete bezplatne stiahnuť TU a využiť v osobných aj komerčných projektoch.

Botera

Pätkový so zaujímavým stencil vzhľadom. Môžete po ňom siahnuť pri brandingu, navrhovaní printových materiálov či rôznych iných výstupov na propagáciu značky. Písmo obsahuje aj ligatúry a alternatívy. Sťahujte TU (pre download je potrebné sa prihlásiť na odber noviniek).

Giveny

Serif so štýlovým vzhľadom a nízkym kontrastom. Písmo v sebe kombinuje geometrickú čistotu a optickú vyváženosť. Hodí sa pre rôzne využitie, pri tvorbe rôznych výstupov ako logo, printové materiály, plagáty ale aj na web. Free verzia je určená na osobné projekty, v prípade komerčných zakázok sťahujte premium verziu od 16 dolárov.

Coldiac

Písmo s nádychom luxusu sa výborne hodí pre branding prémiových produktov a služieb. Bezplatná verzia slúži pre osobné využitie. Pre komerčné projekty je tu premium s cenou od 20 dolárov.

Adallyn

Pätkové písmo, ktoré zaujme či už v logu, či ako nadpis v printe alebo na webe. Sťahujte bezplane TU. Pre komerčné projekty nájdete plnú verziu na Creative Market od 15 dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Najlepšie kampane zamerané na vážne témy

Reklamy väčšinou vznikajú s cieľom upriamiť pozornosť k produktu alebo službu, či jednoducho povedané – zarobiť peniaze. Sú však aj také,…
pokračovanie článku

Penguin a Random House pod spoločnou vlajkou

Dve z najväčších sietí svetových vydavateľstiev – Penguin a Random House – sa spojili. Ruka v ruke s týmto krokom prichádza aj…
pokračovanie článku

Pozvánka – Radoslav Kolek: ONI

26. – 27. január 2018 Nová Cvernovka, Račianska 78, Bratislava Debutová výstava výtvarníka Radoslava Koleka z názvom “ONI” je výpravou…