Pozrite si najkrajšie ilustrácie The New York Times za rok 2019

Známe médium sa rozhodlo dať dohromady to naj z ilustrácií, ktoré publikovali minulý rok. Výber prezentujú zaujímavou a interaktívnou formou.

Editorial ilustrácia na milión spôsobov

Vytvorili totiž web, na ktorom môžete prechádzať všetkými obrázkami, “vyzbrojený” ceruzkou. Zvyšok je na vašej predstavivosti.

The New York Times sú jedným z médií, ktoré vo svojom obsahu vo veľkej miere využívajú ilustráciu a množstvo tvorcov sníva o zákazke pre tieto noviny. Na webe tak nájdete všetky druhy ilustrácií a animovaných ilustrácií, ktoré si noviny objednali ku svojim článkom u rôznych autorov. Výsledkom je pestrá paleta štýlov a estetiky. Posúďte sami.

Amélie Fontaine

Brian Blomerth

Cari Vander Yacht

Christoph Niemann

Eiko Ojala

Javier Jaén

Jimmy Simpson

Jing Wei

Jonathan Djob Nkondo

Max Loeffler

Sophy Hollington

Hravá prezentácia

Ako sme už spomenuli, pri návšteve tejto galérie si môžete všimnúť netypický kurzor. Nie náhodou má podobu ceruzky. Môžete ňou robiť ťahy cez obrázky, vyfarbovať, hrať sa. V hornej časti stránky The Best of Illustration je dokonca možné popremiestňovať slová z nadpisu. Pomedzi ilustrácie sa občas vyskytujú aj citáty art directorov, ktorí reflektujú spoluprácu s ilustrátormi.

Pod každým obrázkom nájdete odkaz na článok, ku ktorému bola ilustrácia použitá alebo vytvorená. Konkrétny článok si však môžete prečítať až po prihlásení.

Pripravení? Tu je výber toho naj z ilustrácie pre NewYork Times za rok 2019.

zdroj: New York Times

cover: Ben Wiseman

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ktoré modely Mac sú kompatibilné s Pro Display XDR?

Nový profesionálny displej od Apple ponúka používateľom pôsobivé parametre. 32 palcová uhlopriečka a 6K rozlíšenie sú určené najmä profesionálom.…
pokračovanie článku

Font dňa – Rogan

zľava 50% do 1. júna, od 10€
pokračovanie článku

Prečo tak dlho? Prečo tak draho?

Rozhodli sme sa uviesť ľudí trošku do obrazu mikro článkom. Je síce zameraný na počítačový 3D animačný svet, no…
pokračovanie článku

Písmo a farby – webinár

Poďme sa porozprávať o grafickom dizajne. Tentokrát stíhame, netlačí ma deadline. V treťom dieli porozprávam o tom, aká je úloha farby v typografii, ako s ňou pracovať a ako dokáže ovplyvniť čitateľnosť a emóciu z čítaného textu.