Poruchy spánku vyjadrené v GIF animáciach

Slovinská umelkyňa Petra Švajger sa vracia s novou sériou zvláštnych a úžasných obrázkových GIFov.

Petra Švajger sa spojila s ilustrátorkou Majou Poljanc aby preskúmali tému parasomnie, medzi bežnými ľuďmi známu ako poruchu spánku. Petra skombinovala svoje živé fotografie s ilustráciami Maji Poljanc a vznikli tak magické a zároveň strašidelné GIFy.

Je zaujímavé ako sa dá magickosť, nežnosť a zároveň hrôza spojiť do jedného obrázku. Na tieto obrázky by sme sa mohli pozerať hodiny a stále by nás prekvapovali s niečím novým a potvrdzovali by teoretické poznámky o parasomnii. Každý z nižšie uvedených obrázkov poukazuje na určitý druh poruchy spánku

1

REM Spánok

 

2

Jedenie v spánku

 

3

Spánková paralýza

 

4

Nespavosť

 

5

Syndróm nekľudných nôh

 

zdroj: www.designtaxi.com, behance.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Sťahovanie písiem cez Font Book

Zaujímavé a kvalitné písma pre vaše projekty nájdete aj priamo v systéme vášho Macu. Stačí si ich aktivovať – poradíme ako na to.
pokračovanie článku

Hľadá sa DTP operátor – Milk Studio

V Milku tvoríme branding a vizuálnu komunikáciu značiek, publikácie a prepájame dizajn s obsahom. Staráme sa o klientov z rôznych oblastí — telekomunikácií, zdravotníctva, práva, gastronómie,…
pokračovanie článku

Novinky v Adobe Lightroom CC a Lightroom 6

V rámci aktualizace Creative Cloud pro digitální fotografy došlo k vylepšení řady komponent a služeb a včetně uvedení nové verze Lightroom.