Workplace Hub: Firemné IT v jednom zariadení

Drahé, neefektívne a neraz aj málo zabezpečené. To sú skúsenosti väčšiny z nás z firemného IT. Svetový trend je však opačný. Zjednocovanie a zjednodušovanie celého podnikového IT do jedného funkčného celku. Takým zariadením je aj Workplace Hub od Konica Minolta.

Princíp fungovania novinky Wokplace Hub je veľmi jednoduchý. Ide o all-in-one technológiu, ktorá spája všetky doterajšie hardvérové a softvérové systémy pod jednu univerzálnu platformu s jednotným rozhraním. Cieľom je výrazne zjednodušiť správu podnikového IT tak, aby ho vedel ovládať aj laik, a súčasne umožniť prácu s firemnými systémami kedykoľvek a kdekoľvek. „Zariadenie Workplace Hub je základom pre kanceláriu 21. storočia. Spája ľudí, priestor a technológie do jedného celku. Ide o výsledok niekoľkoročného úsilia našich odborníkov a spolupráce viacerých krajín. Vývoj tohto zariadenia si vyžiadal investície rádovo niekoľko stoviek miliónov dolárov,“konštatuje produktový manažér Pavol Katrenčík zo spoločnosti Konica Minolta Slovakia.

Hlavne jednoducho!

Cieľom zariadenia je odstrániť problémy so správou firemného IT, a to tým, že zníži náklady spojené s prevádzkou, zvýši bezpečnosť ukladaných dát a zlepší samotnú efektivitu práce. Viacero úkonov spojených so správou firemného IT, ktoré sú dnes bežne spoplatnené, si v rozhraní Workplace Hub dokážete urobiť sami rýchlo a jednoducho. Zároveň môžete viacerých zmluvných dodávateľov IT komponentov nahradiť jednou firmou. Týmito krokmi výrazne ušetríte tak svoj čas, ako aj firemné investície.

Celá architektúra firemného IT je v prípade Workplace Hub navzájom prepojená. Ľahko tak spravujete zabezpečenie firmy. Pretože všetky firemné dáta sú uložené na externých cloudových serveroch Konica Minolta, máte garanciu neobmedzeného prístupu k svojim dokumentom. Toto cloudové riešenie súčasne spĺňa najprísnejšie nároky na zabezpečenie ukladaných informácií. Pre Workplace Hub je totiž bezpečnosť prvoradá. Novinka ponúka administrátorovi dôležité prehľady o všetkých používaných technológiách vo firme na jednom mieste. Správa prístupových práv zamestnancov sa tak zjednodušuje a zrýchľuje.

Wokplace Hub je zameraný na zvýšenie produktivity a tímovej spolupráce. Môžete preto využívať chat, projektové miestnosti, mať priamy prístup k e-mailu, správam, poznámkam, úlohám, kalendárom či adresátom. Súčasťou je firemný intranet a integrácia s Office 365. Samozrejmosťou sú tlač, skenovanie a kopírovanie vo vysokom rozlíšení. Všetky naskenované dokumenty sú digitálne skonvertované tak, aby ste k nim mali prístup, nech sa nachádzate kdekoľvek. Vychytávkou sú aj aplikácie na riadenie tlače, ako sú správa nákladov, zabezpečená tlač či skenovacie workflow.

Dve varianty

Na slovenskom trhu sú dostupné dva varianty tohto zariadenia. Prvý je samotný Workplace Hub v podobe multifunkčného tlačového zariadenia, v ktorom sú zabudované server a wi-fi. Poskytuje aj štandardné dokumentové služby. Druhým variantom je verzia Edge, ktorá je určená na zapojenie priamo do serverovej skrine, a je vhodná pre tie firmy, ktoré nechcú rozširovať súčasnú tlačovú infraštruktúru. „Workplace Hub ocenia najmä advokátske kancelárie, účtovné firmy, vzdelávacie inštitúcie, ako aj zdravotnícke zariadenia. Je totiž vhodný pre všetkých, ktorí pracujú s cennými informáciami, množstvom dokumentov a chcú si zefektívniť svoje IT,“hovorí Pavol Katrenčík.

Výhody Workplace Hub:

  • kompletná IT infraštruktúra na 1m²,
  • monitoring IT siete 24/7,
  • ochrana dát a dokumentov,
  • pokrokové cloudové riešenie,
  • jednoduché ovládanie,
  • ľahký prechod zo súčasných systémov na nový systém,
  • jeden dodávateľ, jedna zmluva,
  • úspora financií, času, zvýšenie efektívnosti.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť