Piesne, ktoré skrášlia steny – CD ako súčasť Wall Artu

Často sa stretávame s tým, že veciam, ktoré už neplnia svoju primárnu funkciu, kreatívni ľudia onedlho nájdu inú, nemenej zaujímavú. Tak je tomu i v prípade myšlienky art directora a hudobníka Gabriela Garibu. Brazílsky kreatívec sa rozhodol dať zbierke svojich CD nový „zmysel života“. Songs That Adorn Walls, alebo po našom Piesne, ktoré skrášľujú steny, je názov jeho projektu, v rámci ktorého zakomponoval do wall artov práve CD-čka.

Dnes, v dobe, kedy sa čoraz viac rozmáha digitálna distribúcia obsahu, je pomaly zriedkavým javom naraziť na fyzický nosič. Či už v podobe MC kaziet, CD-čiek, alebo platní. V porovnaní s páskami, a platňami, ktoré majú už teraz určitú retroauru, ťahajú práve kompaktné disky za kratší koniec. Sú totiž ešte stále príliš moderné na to, aby boli dosť staré.

Možno i preto sa Gabriel rozhodol siahnuť práve po nich, namiesto LPčiek a kaziet. Spojením CD a konkrétneho obrazu tak vzniklo nové, jedinečné dielo, ktoré skutočne ozvláštni každú stenu, na ktorej sa ocitne. Kombinácie CD-čiek a vizuálov pritom nie sú náhodné. Každý z diskov obsahuje totiž päť piesní, ktoré určitým spôsobom súvisia s pozadím, na ktorom sú umiestnené.

Ide o veľmi peknú myšlienku, ktorá možno inšpiruje ďalších ľudí, aby poňali svoju hudobnú kolekciu obdobne nápadito.

fotos_grandes5 fotos11 fotos_grandes4 fotos_grandes2

Transformovať CD na dekoratívny predmet 21. storočia – to bol hlavný cieľ Gabriela Garibu

 

Viac o Gabrielovi sa dozviete na jeho domovskom paralaxe :)

http://www.musicasqueenfeitamparedes.com.br/#box3

zdroj: the.coolector.com

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Festival Roberta Redforda Sundance má novú tvár

Festival nezávislého filmu Sundance, ako aj rovnomenná organizácia, ktorá ho organizuje, dostali nedávno novú vizuálnu identitu. Postarala sa…