Piesne, ktoré skrášlia steny – CD ako súčasť Wall Artu

Často sa stretávame s tým, že veciam, ktoré už neplnia svoju primárnu funkciu, kreatívni ľudia onedlho nájdu inú, nemenej zaujímavú. Tak je tomu i v prípade myšlienky art directora a hudobníka Gabriela Garibu. Brazílsky kreatívec sa rozhodol dať zbierke svojich CD nový „zmysel života“. Songs That Adorn Walls, alebo po našom Piesne, ktoré skrášľujú steny, je názov jeho projektu, v rámci ktorého zakomponoval do wall artov práve CD-čka.

Dnes, v dobe, kedy sa čoraz viac rozmáha digitálna distribúcia obsahu, je pomaly zriedkavým javom naraziť na fyzický nosič. Či už v podobe MC kaziet, CD-čiek, alebo platní. V porovnaní s páskami, a platňami, ktoré majú už teraz určitú retroauru, ťahajú práve kompaktné disky za kratší koniec. Sú totiž ešte stále príliš moderné na to, aby boli dosť staré.

Možno i preto sa Gabriel rozhodol siahnuť práve po nich, namiesto LPčiek a kaziet. Spojením CD a konkrétneho obrazu tak vzniklo nové, jedinečné dielo, ktoré skutočne ozvláštni každú stenu, na ktorej sa ocitne. Kombinácie CD-čiek a vizuálov pritom nie sú náhodné. Každý z diskov obsahuje totiž päť piesní, ktoré určitým spôsobom súvisia s pozadím, na ktorom sú umiestnené.

Ide o veľmi peknú myšlienku, ktorá možno inšpiruje ďalších ľudí, aby poňali svoju hudobnú kolekciu obdobne nápadito.

fotos_grandes5 fotos11 fotos_grandes4 fotos_grandes2

Transformovať CD na dekoratívny predmet 21. storočia – to bol hlavný cieľ Gabriela Garibu

 

Viac o Gabrielovi sa dozviete na jeho domovskom paralaxe :)

http://www.musicasqueenfeitamparedes.com.br/#box3

zdroj: the.coolector.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Medium mení logo. Opäť

Platforma prichádza s tretím redizajnom za obdobie posledných päť rokov. Ten najnovší má na svedomí štúdio COLLINS.
pokračovanie článku

Zlin Design Week probudil téma univerzálního designu. Jaké jsou nezapomenutelné chvíle i myšlenky, které si z festivalu odnášíme?

Týden od 6. do 13. května strávila řada designérů i těch, kteří se toto odvětví teprve rozhodli prozkoumat, ve Zlíně. Na jednom místě se tak sešly nové talenty designu, zajímavé osobností zastupující organizace, které se věnují tématu univerzálního a inkluzivního designu po celé Evropě, i nezapomenutelný hudební zážitek v podání Police Symphony Orchestra. Nakoukněte do celého dění ještě po festivalu!