Herečkina vizitka

On – Španiel a ona – Rakúšanka si pred pár rokmi založili malé multidisciplinárne štúdio, teraz sídliace vo Viedni. Jednou z ich posledných zákaziek je aj vizuálna identita pre herečku Anne Lessmeister, ktorá zahŕňala aj vskutku špeciálne vizitky.

On je Rodrigo a ona Martina. Volajú sa Pérezramerstorfe a označujú sa ako kreatívne štúdio, ktoré sa sústreďuje práve na tvorbu vizuálnych identít. Ich zanietenosť pristupovať ku každému zákazníkovi priateľsky, sa dokonale premenila aj vo fotografie, webstránku a vizitky pre divadelnú a filmovú herečku Annu. Jej skúsenosti a šikovnosť odprezentovali Pérezramerstorfe realizáciou nápadu s priesvitnými fotkami, umiestnenými v strede malej tlačoviny. Séria fotografií viditeľných z oboch strán šikovne ukazuje rozličné Annine herecké polohy.

Iba dvesto kusov vizitiek rýchlo získalo pozornosť nielen cieľovej skupiny. Veľa z nich muselo putovať z ruky do ruky aj mimo oblasť umeleckého sveta, pretože atraktívne a funkčné vizitky zabezpečili malému tímu niekoľko ďalších zákaziek z rozličných oblastí.

Rakúsko-španielske duo s niekoľkými pomocníkmi, zväčša stážistami z umeleckých škôl, bolo založené ako súkromný ateliér v Madride pred šiestimi rokmi. V roku 2010, sa teraz už manželia, Rodrigo a Martina Pérezovci presťahovali do Viedne s tým, že sa stále aj pracovne pohybujú medzi týmito dvoma kultúrne odlišnými krajinami. Od vizitiek, cez propagačné filmy, logá až po pohľadnice… Pérezramerstorfe ponúkajú rovnaké služby ako veľké agentúry, ale s výhodami, ktoré môže ponúknuť len malé štúdio.

1 comment
Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Sada “ekologických” ikon zadarmo

Sada ikon vo formátoch EPS a Ai zadarmo. Ďalšie diely seriálu Typotipy 1: Sans serify (9. decembra 2019) Stiahnite si…
pokračovanie článku

Balík drevených textúr zadarmo!

Načo chodiť po drevo do lesa, keď si ho môžete stiahnuť? Napríklad v rámci balíka Vintage Wood Textures z graphicburger. Ďalšie…
pokračovanie článku

Kruhy na vode 2014

27. januára – 22. februára 2015 SATELIT GALLERY, Bratislava Prehliadka víťazných prác 8. ročníka súťaže Kruhy na vode ponúka náhľad na súčasný…