Pallete Gear – Nový level editovania

V dnešnej dobe máme mnoho možností, ako si zjednodušiť a zrýchliť prácu: midi pulty, kontrolery, tablety a mnoho iných zariadení. Každé si zadovážime ako celok, zabalený v štýlovej krabici spolu s káblom alebo pridaným softwerom. Čo skúsiť vyskladať si vlastný hardware podľa predstáv každého z nás? Práve s týmto nápadom prišla kanadská spoločnosť Pallete Gear, ktorá vyvinula “skladačku“ pre každého dizajnéra, hudobníka, editora videí…

Pallete-Gear

Princíp

Táto skladačka pozostáva zo štyroch častí. Základom je takzvané Jadro (Core), ktoré je s PC prepojené USB káblom. Na to sa ďalej pridávajú ďalšie z troch častí: Tlačidlo (Button), Otočné tlačidlo (Dial), má dve možnosti, ako vyplýva z názvu, teda stlačiteľná a otočná. Posledná časť je Poták (Slider, Fader), ktorý je možno pripojiť a používať horizontálne alebo vertikálne. Výhodou a možno malou revolúciou je, že časti sa medzi sebou nespájajú žiadnym káblom, wifi, bluetooth technológiou, jednoducho ich spojíte spolu magneticky a konektory medzi nimi sa už postarajú o funkčnosť.

Začnite podľa vašich predstáv

Firma ponúka 3 základné balíky a jeden bonusový pre náročných. Prvý balík (Starter Kit) pozostáva z Jadra, dvoch Tlačidiel, jedného Otočného tlačidla a Potáku. Druhý balík (Expert Kit) pozostáva z Jadra, dvoch Tlačidiel, troch Otočných tlačidiel a dvoch Potákov. Tretí balík (Professional Kit) obsahuje Jadro, štyri Tlačidlá, šesť Otočných tlačidiel a štyri Potáky. Spomínaný bonusový balík je v podstate Professional Kit v luxusnom a elegantnom drevenom prevedení, pričom ostatné balíky sú “len” v plastovo – hliníkovom prevedení. Samozrejme, každý balík je neskôr možné rozširovať o jednotlivé časti.

Šesť bodov prečo sa zamilovať

Firma na svojej stránke prezentuje v šiestich bodoch, prečo je ich produkt tak výnimočný a revolučný. Je to jeho univerzálnosť, keďže je kompatibilný pre Windows a OSX a ich veľkú škálu programov. Nastaviteľné profily pre každý sofware umožňujú používať jeden rovnaký balík vždy inak. A zároveň sa dá veľmi jednoducho prepínať medzi profilmi a sledovať práve aktívny profil na OLED displeji v Jadre, ktorý je ďalším bodom v zozname. Farebné nastavenie každej časti pomáha orientovať sa, ktorá funkcia je práve aktívna. Už spomínaná magnetická spojiteľnosť medzi časťami je skutočne úžasná a elegantná. Posledný bod popisuje USB konektivitu bez ďalšieho externého nabíjania, či už máte dve časti alebo tridsať.

function_mapping

Kompatibilný Software

Zoznam programov, s ktorými je Pallete Gear kompatibilný je naozaj dlhý. V podstate to nie je žiadne prekvapenie, keďže v jeho princípe funguje ako väčšina midi pultov a kontrolerov. Všetky známe programy pre editovanie videa, hudobné programy, editovanie fotografií a všetky grafické programy sú podporované. Zaujímavosťou je partnerstvo s firmou Adobe. Kúpite si Pallete Gear a získate 20 % zľavu na fotografický balík Adobe, ktorý obsahuje Photoshop a Lightroom. Čerešničkou na torte je možnosť si nastaviť balík ako Joystick pre hranie hier. Treba ale podotknúť,  že táto možnosť spolu s niektorými ďalšími sú označené ako BETA, teda sú vo fáze testovania spoločnosťou ako aj zákazníkmi.

indesign_screen

Omnoho viac informácií, videí a cenovú ponuku nájdete na stránke spoločnosti palletegear.com.

Osobne sa teším, ako túto novinku vyskúšam a nechám klasické midi pulty zapadnúť prachom. Určite nebudem jediný, keďže ohlasy v multimediálnom svete sú vysoko pozitívne a zdá sa, že Pallete Gear a celý multimediálny svet čaká nová svetlá budúcnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tanap má nové logo

Najstarší a najväčší národný park na Slovensku predstavil nový vizuál, ktorý prichádza 20 rokov po predchádzajúcom žltozelenom logu. Kamzík…
pokračovanie článku

Mockup pre obalový dizajn vrecka zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na mockup plastového vrecka z portálu Graphic Burger. Prostredníctvom fotorealistických náhľadov tak môžete prezentovať svoje…
pokračovanie článku

Indianapolis Colts majú nové logo

Tím z Národnej futbalovej ligy nedávno aktualizoval svoju identitu s odkazmi na históriu aj osvieženým wordmarkom.