IKEA inak – s novým logom

Redizajnovať značku, o ktorej si myslíte, že by sa jej zišiel update. Tak znelo zadanie od magazínu Icon v rámci ich článku s názvom Rethink. Štúdio Freytag Anderson si vybralo logo IKEA.

Ako prvé sa ľudia z glasgowského štúdia pozreli na najlepšie prvky pôvodného loga. Z ich pohľadu to boli farba a výrazná typografia. Práve písmo sa rozhodli upraviť tak, aby viac pripomínalo pôvodnú Futuru. To sa podľa nich lepšie hodí pre vzhľad produktov značky.

Hlavnou zmenou bola zmena celkovej kompozície logotypu. Vo Freytag Anderson sa rozhodli vyputiť štvoricu písmen zo zovretia oválu, ktorý navyše spôsoboval horšiu čitateľnosť v aplikáciách menších rozmerov. Po novom je logo oveľa viac uvoľnené a variabilné. Práve rôzne usporiadania jednotlivých písmen tak trochu odkazujú na skladanie, ktoré je späté s veľkou časťou Ikea sortimentu. Pozrite sa ako by vyzeralo logo, keby ho dostalo za úlohu navrhnúť práve toto štúdio:

 

ikea-old-new-logos  ikea-logo-rethink-01ikea-logo-rethink-03

Ide o zaujímavý koncept, ktorý ukazuje, ako by to mohlo vyzerať. A vyzerá to dobre – aj napriek tomu, že ide o vymyslený redizajn pre účely článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Konica Minolta ON AIR

Nákup produkčných zariadení a strojov pre industriálnu tlač je náročnou záležitosťou. Pandémia koronavírusu priamy kontakt s odborníkmi, osobnú prezentáciu noviniek či možnosť sa dotknúť vzorových výtlačkov znemožnila. Konica Minolta zareagovala na situáciu pružne a spustila interaktívne prezentácie Konica Minolta ON AIR.
pokračovanie článku

Set Lightroom presetov zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na tento set Lightroom presetov. Nájdete ho na portáli Creative Market, odkiaľ si…