Novinky z Wacomu – stylusy Bamboo Fineline a Intous Creative 2

Číslo jeden medzi výrobcami grafických tabletov nedávno rozšíril a vylepšil svoj rad stylusov pre iPady. Pozrite sa, čo je nové.

V prípade oboch noviniek ide o riešenie, ktoré dokáže uspokojiť vaše požiadavky či už ide o písanie poznámok, skicovanie alebo kreslenie. Presne tak, ako ste zvyknutí na klasickom papieri.

Prvý styus – Bamboo Stylus Fineline – je vybavený technológiou thin tip a 1,9 mm hrotom z pevného plastu so schopnosťou rozoznať 1024 úrovní prítlaku. Ukrátená nezostala ani môdna stránka veci – pero je dostupné vo viacerých farebných variantoch. Na výber máte modrú, oranžovú, ružovú a šedú.

Bamboofinline_ColorRange

Stylus je podporovaný v rámci aplikácii Noteshelf, Notes Plus, INKredible, GoodReader, či Bamboo Paper priamo od Wacomu. Čo sa týka výdrže, na jedno nabitie si ho užijete 26 hodín. Cena je stanovená na 49,99 libier. Kúpite napríklad TU.

Druhým a zároveň vyšším modelom je Intuos Creative Stylus 2, ktorý ponúkne 2048 úrovní prítlaku a je vybavený plastovým hrotom s hrúbkou 2,9 mm. Výrobca slubuje, že nový a pevnejší hrot vydrží dlhšie. Výrazným benefitom je ergonomické vyhotovenie, vďaka ktorému je lepší než jeho predchodca. Samozrejmosťou je podpora širokej palety softvéru od Bamboo Paper, Sketchbook Pro pre Ipad, ArtRage, Procreate a mnoho ďalších. Na cloud služby Wacomu sa pripojíte pomocou Bluetoothu 4.0. Tento stylus je dostupný v elegantnej dvojkombinácii čiernej a šedej, s cenou 64,99 libier. Kúpiť si ho môžete v eStore výrobcu.

CS600P_Stylus_ElevAngle_RGB_LowRes

 

zdroj: creativebloq.com

wacom.com

2 comments
  1. podľa oficiálnych informácii sa už mali dať oba stylusy kúpiť z eStoru, zdá sa však, že si bude treba ešte chvíľu počkať. Bamboo Fineline je dostupný v americkom shope, ten však expeduje len v rámci US. Takže snáď čoskoro aj na UK verzii obchodu – dá sa zadať mail a pošlú notifikáciu, až bude dostupný :)

    Intuos Creative 2 – http://uk.shop.wacom.eu/detail/index/sArticle/755

    Bamboo Fineline – http://uk.shop.wacom.eu/products/bamboo-stylus/bamboo-stylus/bamboo-stylus-fineline/757?c=2213212&closeLayer=1

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Single Region

Kolekce Single Region je rozšířením velké dárkové čajové linie, kterou zahájila značka Jaf Tea. V obalovém designu jsou požity…
pokračovanie článku

Fonty zadarmo – 9. časť

Tentokrát aj o písme inšpirovanom domorodými obyvateľmi Ameriky. Nový diel seriálu o písmach dostupných bezplatne je tu. Ďalšie diely seriálu…