Svet očami typografie

Nosíte okuliare, alebo máte pocit, že ich budete v budúcnosti potrebovať? Možno pre vás máme štýlové riešenie. Japonská firma Type predstavila dvojicu okuliarov, ktoré sú inšpirované svetoznámymi písmami – HelveticouGaramondom.

Podobne ako sme zvyknutí pri písmach, ktoré majú viacero rezov, tak aj obe optické vychytávky prichádzajú hneď v niekoľkých variantoch. Vybrať si tak môžete z Light, Regular alebo Bold verzie. Ako inak, rozdiel je v hrúbke rámu.

Rám okuliarov, konkrétne jeho detaily čerpajú inšpiráciu zo znakov písiem. Predlohou sa stali najmä zakončenia a pätky písmen. Pozrite sa ako:

9

Garamond

 

10

Helvetica

Ak teda rozmýšľate, že si jedny zaobstaráte asi vás zaujíma cena. Každý z dvoch typov vychádza na asi 231 dolárov. Hej, vidíte dobre. Aj bez okuliarov.

Vyzerajú naozaj zaujímavo, ale asi sa predsa len oplatí si na ne ešte chvíľu počkať. Možno sa časom objavia aj na ebayi alebo v nejakom bazáre. Treba na ne striehnuť. Samozrejme – so starými okuliarmi na nose :).

8

Kompletná ponuka. Okrem čiernej sú aj vo farbe tortoise. Taká tá čierno-hnedo-oranžová. Pozrite type.gs.

 

zdroj: designtaxi.com

1 comment
Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

InDesign tip 2: Zmena veľkosti v percentách

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…
pokračovanie článku

Fonty zadarmo – 11. časť

Nová časť seriálu o písmach zdarma a v nej opäť pár pekných fontov. Dnes aj s textúrou, pretože… niekedy jednoducho treba byť…