Svet očami typografie

Nosíte okuliare, alebo máte pocit, že ich budete v budúcnosti potrebovať? Možno pre vás máme štýlové riešenie. Japonská firma Type predstavila dvojicu okuliarov, ktoré sú inšpirované svetoznámymi písmami – HelveticouGaramondom.

Podobne ako sme zvyknutí pri písmach, ktoré majú viacero rezov, tak aj obe optické vychytávky prichádzajú hneď v niekoľkých variantoch. Vybrať si tak môžete z Light, Regular alebo Bold verzie. Ako inak, rozdiel je v hrúbke rámu.

Rám okuliarov, konkrétne jeho detaily čerpajú inšpiráciu zo znakov písiem. Predlohou sa stali najmä zakončenia a pätky písmen. Pozrite sa ako:

9

Garamond

 

10

Helvetica

Ak teda rozmýšľate, že si jedny zaobstaráte asi vás zaujíma cena. Každý z dvoch typov vychádza na asi 231 dolárov. Hej, vidíte dobre. Aj bez okuliarov.

Vyzerajú naozaj zaujímavo, ale asi sa predsa len oplatí si na ne ešte chvíľu počkať. Možno sa časom objavia aj na ebayi alebo v nejakom bazáre. Treba na ne striehnuť. Samozrejme – so starými okuliarmi na nose :).

8

Kompletná ponuka. Okrem čiernej sú aj vo farbe tortoise. Taká tá čierno-hnedo-oranžová. Pozrite type.gs.

 

zdroj: designtaxi.com

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tripadvisor má nové logo!

Svetoznámy cestovný poradca nedávno rebrandoval v spolupráci s Mother Design.
pokračovanie článku

Ženská krása a jej podoby

Líšia sa naprieč svetadielmi, kontinentmi, národmi a kultúrami? Odpoveď na túto otázku sa pokúsila nájsť novinárka Esther Honig z Kansas…