Nové logo českých olympionikov od Zátopka

Českí olympionici majú nové logo. Jeho autorom nie je nik iný ako známy český atlét. Presnejšie, spoluatorom.

Logo Českého olympijského týmu spracoval akademický maliar Milan Jaroš, ktorý sa inšpiroval priamo námetom Emila Zátopka. Všimol si totiž, že v rámci autogramov, ktoré dával Zátopek fanúšikom rozdával, sa objavuje aj dvojica postavičiek – samotný olympionik a za ním s oštepom jeho manželka Dana. Zátopkova figúrka v procese transformácie do podoby loga prešla jednou vcelku zásadnou zmenou. V origináli sa totiž Zátopek na úteku pred manželkou vôbec neusmieva. Autori však chceli, aby z návrhu bolo cítiť radosť.

011753

Originál zo Zátopokovho autogramu08aci66h4i-ez

Nová “usmievavá” verzia Milana Jaroša

Zámerom pri tvorbe nového loga bolo podľa predsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala, bolo nájsť osobnosť, ktorá by spojila vrcholových, amatérskych aj neorganizovaných športovcov a zároveň oslovila aj široku verejnosť či odborníkov.

motiv-COPYRIGHT-Alpine-Pro

Vizuál budú zdobiť českú výpravu na budúcoročnej letnej olympiáde v Rio De Janeiro. Čo si o aplikovaní takéhoto motívu v podobe loga myslíte?

 

zdroj: olympic.cz

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Sensorium Festival prepojil ľudí v otázke digitálnej prítomnosti a budúcnosti aj počas pandémie

V sobotu 29. augusta 2020 festival Sensorium vyvrcholil do imerzívneho zážitku, ktorým ukončil svoj bohatý program o digitálnej kultúre a umení na Slovensku. Festival digitálneho umenia sa okrem Bratislavy prvýkrát uskutočnil aj v Košiciach, Banskej Bystrici, Trnave a Žiline s cieľom budovať povedomie a rozprúdiť diskusiu o každodennom živote s novými technológiami.
pokračovanie článku

KICK OFF BY DESIGN!

Príďte sa nakopnúť na Kick Off By Design! Dizajn dokáže naštartovať, meniť a ovplyvňovať. O dizajne treba hovoriť.