NIKE Risk Everything od I Love Dust

Jedna z top športových udalostí sa pomaličky blíži a preto po predošlom príspevku o dresoch anglickej reprezentácie sa v tomto článku budem venovať komunikácii NIKE pre tento event. NIKE už dlhodobo svojou komunikáciu drží na veľmi vysokej úrovni a vždy s radosťou sledujem ich nové kampane.

1

RISK EVERYTHING je názov najnovšej futbalovej kampane NIKE, ktorá sa nebála, riskla všetko a realizáciu zverila do rúk anglickému štúdiu I LOVE DUST.

Táto úžasná spolupráca trvá už dlhšie, ale ešte nikdy nebola tak výrazná a rozsiahla ako práve tá pre tohtoročné futbalové majstrovstvá sveta v Brazílii.

Borci z I LOVE DUST poňali kampaň po svojom (ako zvyčajne) a dokázali priniesť do športového prostredia slušnú dávku drsnosti a ilustrátorského skillu, ktorá isto zaujme aj oko nešportového fanúšika (zaujímavé slovné spojenie). Celková identita kampane a jej jednotlivé prvky (lebka, horiace kocky, ostrá typografia) skôr pripomínajú reklamu pre tetovacie štúdio alebo motorkársky gang, ale práve toto odlíšenie robí z kampane vizuálny zážitok.

nike_fc_artist_article_apr_14_img5

Na hlavných vizuáloch sú akční futbalisti doplnení o namakanú ilustráciu, ktorá sa vtipne odvoláva na krajinu, za ktorú daná superstar kope (najviac ma baví zobrazenie námorníckeho Portugalska spolu s CR7).

nike_fc_artist_article_apr_14_img7

Celkom príjemný dojem tiež zanecháva aj umiestnenie v outdoore. Okrem štandardných billboardových plôch sa ilustrácie objavujú na fasádach tehlových domov (obrázky tu), kde drsný jazyk kresby má výraznejší efekt ako na klasickej drevotrieskovej ploche.

800x600xilovedust-nike-cube-riskeverything-01.800.600.s.jpg.pagespeed.ic.23zfBpnQtO

Ak ste sa s I LOVE DUST ešte doteraz nestretli, tak chlapci počas svojej existencie pracovali pre Karla LagerfeldaRed BullUPSMINIIBM a veľa iných svetových hráčov. Stojí za to si pozrieť ich showreel a sledovať ich prácu.

www.ilovedust.com
Twitter: @ilovedust
Instagram: 
@_ilovedust_

Matej Špánik
www.spanik.com
Twitter: @matejspanik
Instagram: @matejspanik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly: OHM London Dry Gin

Kruhy a línie tvoria základné ingrediencie dizajnu etikety a fľaše tohto ginu. Výsledkom je pôsobivý objekt, ktorý spestrí každý bar.
pokračovanie článku

Fendi Red Packet 2019

Klasická kabelka Fendi Baguette zažívá letos velký comeback, díky čemuž získává zájem jako kabelka roku. Design červené dárkové…