Anglicko na MS 2014 s novým dresom

Nike oslovilo britského dizajnéra Nevilla Brodyho ohľadom návrhu písma pre anglický futbalový dres, ktorý sa objaví na júnových majstrovstvách sveta. Pozrite si, ako bude vyzerať výsledok, ktorý si Angličania v Brazílii oblečú.

Font, ktorý Neville navrhol má oblé, bezpätkové tvary s jemným, zvislým pásikom v mierne tmavšom odtieni, ktorý má dodať dizajnu určitú textúry. Znaky nového písma sú úzke s veľkorysou výškou, ktorá kontrastuje s diétnou šírkou. Medziznakové medzery sú veľmi striedme, ostatne ako býva pri menovkách na športovom odeve zvykom. Súčasťou časti s číselným označením je aj národný symbol troch levov, ktorý sa nachádza v podobe erbu v rámci spodnej časti číslic. Tie majú vďaka predeľujúcemu prúžku šablónový efekt.

Neville-Brody-typeface-for-England-Football-team-at-2014-World-Cup_dezeen_1sq

Anglický znak, ktorý sa nachádza aj na prsiach, je lemovaný tkaninou so striebrosivým odtieňom. Nad ním môžeme vidieť “svietiť” hviezdu rovnakej farby ako lem erbu. Symbolizovať má jediné víťazstvo anglickej reprezentácie na svetovom šampionáte v roku 1966. Na ramenách je použitý satén, ktorý má vytvoriť lesklý efekt a ešte viac zvýrazniť dres.

Neville-Brody-typeface-for-England-Football-team-at-2014-World-Cup_dezeen_4 cover

Neville-Brody-typeface-for-England-Football-team-at-2014-World-Cup_dezeen_6

Červený variant sa líši nielen okrúhlym golierom namiesto véčkového, ale aj bielym písmom. Podľa vyjadrení Nike obsahuje tento dres aj optickú ilúziu v podobe kríža svätého Juraja, ktorý je však viditeľný iba od určitej vzdialenosti.

Neville-Brody-typeface-for-England-Football-team-at-2014-World-Cup_dezeen_8 Neville-Brody-typeface-for-England-Football-team-at-2014-World-Cup_dezeen_7

Premiérovo sa nový národný dres predstaví v priateľskom stretnutí, ktoré odohrá Anglicko proti Peru na Štadióne Wembley tridsiateho mája.

 

Páčia sa vám jednotlivé detaily? Čo hovoríte na oba návrhy vy?

[poll id=”6″]

 

 

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť