New World – oslava architektúry 20. storočia

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval za skvelý spôsob doplnenia kreatívnej energie a zdroj inšpirácie. Navyše, tieto záľuby, z ktorých sa časom stalo niečo vážnejšie, inšpirujú nielen toho, kto sa im venuje, ale často aj ľudí okolo. To je na nich najkrajšie. Dnes o projekte, ktorý vzdáva hold stavbám minulého storočia.

Geebird&Bamby. To je názov značky, za ktorou treba hľadať dvojicu nemeckých dizajnérov Roberta G. AchtelaJensa Bambauera. Okrem nadšenia pre tvorbu spája oboch aj spoločný cieľ. Navrhovania, výroba a distribúcia limitovaných edícií printov zameraných práve na stavby 20. storočia.

Projekt mapuje architektonické trendy a rôzne, aj menej známe lokácie, ktoré sa stali dokumentom konfliktu moderny s postmodernou. Doteraz vytvorila dvojica v rámci “New World” dve série vizuálov.

Všetky digitálne vytvárané vizuály majú základ v reálnych fotografiách zachytávajúcich rôzne lokácie v Kalifornii, Nevade či Floride.

Spjenie minimalistických tvarov konkrétnych objektov a fotorealistického prístupu k stvárneniu predlohy vyznieva skutočne pôsobivo. Posúďte sami.

World-of-Drugs-600x376 The-Broken-Hearts-Hotel-600x376 Oasis-Diner-–-Digital-artwork-from-the-limited-print-series-The-New-World-600x376 Fox-Theatre-–-fine-art-print-600x376 Ever-Mall-–-modernist-and-postmodernist-architectural-design-600x376 Trans-Pacific-Terminal-600x376 All-Mart-–-limited-edition-print-by-GeebirdBamby-600x376 The-Modern-Gentleman-600x376

Z každého plagátu od Geebird&Bamby je vyhotovených sto exemplárov. Viac sa o projekte môžete dozvedieť TU.

 

zdroj: geebirdandbamby.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Fotofestival – Connect Coworking

14. november, 16:00 Connect Coworking, CVERNOVKA, Páričkova 18, 3. poschodie, 821 08 Bratislava
pokračovanie článku

Moleskine inšpirované Harry Potterom

Známa značka zápisníkov nestojí počas novej vlny príbehov zo sveta Harryho Pottera bokom. Dôkazom je aj dvojica nových…