New World – oslava architektúry 20. storočia

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval za skvelý spôsob doplnenia kreatívnej energie a zdroj inšpirácie. Navyše, tieto záľuby, z ktorých sa časom stalo niečo vážnejšie, inšpirujú nielen toho, kto sa im venuje, ale často aj ľudí okolo. To je na nich najkrajšie. Dnes o projekte, ktorý vzdáva hold stavbám minulého storočia.

Geebird&Bamby. To je názov značky, za ktorou treba hľadať dvojicu nemeckých dizajnérov Roberta G. AchtelaJensa Bambauera. Okrem nadšenia pre tvorbu spája oboch aj spoločný cieľ. Navrhovania, výroba a distribúcia limitovaných edícií printov zameraných práve na stavby 20. storočia.

Projekt mapuje architektonické trendy a rôzne, aj menej známe lokácie, ktoré sa stali dokumentom konfliktu moderny s postmodernou. Doteraz vytvorila dvojica v rámci “New World” dve série vizuálov.

Všetky digitálne vytvárané vizuály majú základ v reálnych fotografiách zachytávajúcich rôzne lokácie v Kalifornii, Nevade či Floride.

Spjenie minimalistických tvarov konkrétnych objektov a fotorealistického prístupu k stvárneniu predlohy vyznieva skutočne pôsobivo. Posúďte sami.

World-of-Drugs-600x376 The-Broken-Hearts-Hotel-600x376 Oasis-Diner-–-Digital-artwork-from-the-limited-print-series-The-New-World-600x376 Fox-Theatre-–-fine-art-print-600x376 Ever-Mall-–-modernist-and-postmodernist-architectural-design-600x376 Trans-Pacific-Terminal-600x376 All-Mart-–-limited-edition-print-by-GeebirdBamby-600x376 The-Modern-Gentleman-600x376

Z každého plagátu od Geebird&Bamby je vyhotovených sto exemplárov. Viac sa o projekte môžete dozvedieť TU.

 

zdroj: geebirdandbamby.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Logoseriál: tímy NHL

V štvrtej časti nášho seriálu sa pozrieme na logá niektorých tímov z najprestížnejšej hokejovej súťaže National Hockey League.