Mac v čase – séria ilustrácií

Počítače Mac prešli od čias prvého zariadenia značky Apple veľkým zmenami. Tie sa netýkali iba zvyšovania výkonu a zdokonaľovania softvéru, ale aj samotného hardvérového dizajnu. Prezentácie nových prírastkov do rodiny sú vždy udalosťou; minimálne po stránke produktového vzhľadu. To je oblasť, kde vie Apple vždy upútať pozornosť a spustiť vlnu diskusií. Ilustrátora Aakasha Doshiho dizajnový rukopis Appleu zaujal natoľko, že vytvoril sériu ilustrácii všetkých Macov, ktoré kedy boli navrhnuté.

Vďaka Doshiho projektu si môžu ľudia nielen prezrieť najnovší iMac, ale aj zaspomínať na staršie kúsky ako napríklad 128k či Lisu. Celá séria sa nesie v štýle jednoduchej 2D grafiky, ktorá výborne slúži na zobrazenie minimalistických dizajnov. Autor nevyužíva žiadne realistické tiene či prechody, s výnimkou odlesku obrazovky či tieňa za každým počítačom. Pozadie vždy tvorí jedna farba, pričom je vyberaná tak, aby ladila so zvyškom ilustrácií.

Podľa jeho vlastných slov, Doshi nepovažuje sériu za ukončenú, pretože je rozhodnutý zachytiť každý Mac, ktorý vznikne. A je jasné, že ten najnovší nie je posledný.

mac1 mac14 mac13 mac12 mac11 mac10 mac9 mac8 mac7 mac6 mac5 mac4 mac3 mac2

Je zaujímavé sledovať premeny Macu v čase. Ktorý sa vám páči najviac?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ostávajú 2 dni

Pred nami sú 2 víkendové dni, ktoré sú zároveň aj posledné, počas ktorých sa bude dať v iStores využiť…
pokračovanie článku

Nostalgický obal vodky Liviko CXX

Liviko CXX je vrcholem 120 let bohatého estonského destilovacího dědictví. S obrovskými oslavami tohoto jubilejního výročí bylo řemeslně vyrobeno…
pokračovanie článku

Side project na dnes – Font Love

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval…
pokračovanie článku

Mockup fľaše zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na tento vizuál, s ktorým môžete prezentovať svoje návrhy z oblasti obalového dizajnu nápojov. Ďalšie…