Tohtoročné trendy pre dizajn lôg

Portál Logo Lounge nedávno zverejnil zhrnutie 15 významných trendov pre navrhovanie lôg v roku 2013. Ako zdroj pre analýzu poslúžila výskumníkom databáza, ktorá obsahovala cez 200 000 logotypov z viac než 100 krajín. Výsledky výskumu priniesli pätnásť typov lôg, ktoré sa v priebehu tohto roka výrazne rozšírili. Paleta štýlov je pritom stále veľmi pestrá – od lôg, ktoré sú inšpirované GPS pinmi po prepracovanejšie, vedecky vyzerajúce, ktoré pripomínajú napr. molekuly.

Logo Lounge si všíma nielen samotný dizajn loga, ale aj to, prečo logo vyzerá tak, ako vyzerá, resp. čo tento dizajn do istej miery ovplyvnilo. Domnievajú sa, že príčinou sú technologický vývoj a spoločenské trendy. Na druhej strane nezabúdajú hneď dodať, že tieto veci by nemali odrážať, ako dizajnéri s novými logami prichádzajú. Skôr si myslia, že by si mali tieto trendy všímať tak, aby dokázali vytvoriť silnejšiu identitu.

Nižšie si môžete prezrieť konkrétne príklady nových (a „nových“) trendov. Ktorý vás oslovil a nad ktorým naopak práve nechápavo krútite hlavou?

here

1-here

 

 

crossed

2-crossed

 

wave

3-wave

 

molecules

4-molecules

 

nature marks

5-nature-marks

 

membrane

6-membrane

 

formula

7-formula

 

bracketing

8-bracketing

 

eyelet

9-eyelet

 

slash

10-slash

 

written

11-written

 

line-craft

12-line-craft

 

badges

13-badges

 

banners

14-banners

 

monograms

15-monograms

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Magazín Little White Lies oslavuje

Jeden z najkrajších magazínov, Little White Lies, nedávno dosiahol významný medzník vo svojej histórii. V počte čísiel, ktoré doposiaľ vydali,…
pokračovanie článku

Letný prieskum 2022 bude naživo!

Po viac ako dvoch rokoch sa tradičný Letný prieskum znova otvára pre verejnosť. Počas troch dní si návštevníčky a návštevníci budúmôcť pozrieť najnovšie študentské práce, ktoré sa vytvorili počas posledného semestra na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.