viete co skryvaju najznamejsie loga na svete 580x257 - Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?

Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?

Pre niekoho je logo len obrázok, väčšina z tých najznámejších však ukrýva hlbší zmysel. Prečo olejársku firmu reprezentuje mušľa, fastfood zaoblené písmeno M alebo sieť kaviarní morská panna? Za všetkým stojí silný príbeh, vďaka ktorému vzniklo zapamätatelné logo.

1 logo starbucks 580x386 - Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?

Starbucks

Tušili ste, že zakladatelia sieťe kaviarní sa inšpirovali gréckou mytológiou? Ich morská panna v logu je siréna, ktorá lákala námorníkov na ostrov nazývaný Starbuck. Rovnako, ako zakladatelia značky lákajú vás na kávu v príjemnom prostredí.

2 logo jaguar 580x387 - Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?

Jaguár

Použitie zvieraťa v logu definuje silné postavenie značky. Pri hľadí smybolu, ktorý by reprezetnoval hodnoty tejto automobilky to bola jasná voľba. Jaguár predstavuje eleganciu, výkon, moc a ambície napredovať.

3 logo shell 580x386 - Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?

Shell

Aj vy radi tankujete u žltej mušle? Čo má však mušla spoločné s petrolejom? Iba toľko, že každý z tankerov, ktorý koncom 19. storočia prevážal petrolej na ďaleký východ, dostal meno po inom type mušle. Zakladateľovi Shell imponoval tvar Pecten až natoľko, že ho použil vo svojej značke.

viete co skryvaju najznamejsie loga na svete 4 logo nike 580x387 - Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?

Nike

Kto by dnes nepoznal logo, ktoré dostalo pomenovanie “the swoosh”?. Základným kritériom zakladateľa značky bola potreba odlíšiť sa od nemeckej trojpásikovej konkurencie. Dizajnérka prišla s nápadom, ktorý symbolizuje pohyb a rýchlosť. Inšpiráciu našla v tvare krídla gréckej bohyne víťazstva.

viete co skryvaju najznamejsie loga na svete 6 logo mcdonalds 580x387 - Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?viete co skryvaju najznamejsie loga na svete 5 logo mcdonalds 580x387 - Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?

McDonald

Veľa spoločností vsadí na minimalizmus a ako logo použije prvé písmeno svojho názvu. Vedeli ste, že písmeno M v logu najznámejšieho fastfoodu je odvodené od architektúry? Dizajnér loga sa inšpiroval žltými oblúkmi, ktoré boli poznávacím znakom prvej frančízovej reštaurácie z roku 1952.

viete co skryvaju najznamejsie loga na svete 7 logo volkswagen 580x387 - Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?

Volkswagen

Pre niekoho spleť čiar v kruhu, pre iného monogram – spojenie dvoch znakov, ktoré sú vzájomne prepojené a vytvárajú tak jeden celok. Zahľadte sa do kruhu a uvidíte, že logo nemeckej automobilky tvorí písmeno V vsadené do písmena W. Jednoducho ikonické.

Chcete vytvoriť vlastné logo so silným príbehom? Radi vám s tým pomôžeme na našom workshope.

viete co skryvaju najznamejsie loga na svete ado profil detepe 580x310 - Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?

  • Pozretí2164

pridaj komentár