Nedokončený obraz – identita novej whisky Athru

Zdá sa, že írska whisky je  na vzostupe – dôkazom môže byť aj rastúci počet destilérií. Jedným takýmto nováčikom je aj Athru, ktorá sa destiluje v Lough Gill.

Ide o rozbiehajúci sa projekt, ktorý má dlhodobé ciele a preto autori identity prišli s myšlienkou “nedokončeného obrazu”. Tento motív je prítomný v samotnom logotype aj ďalších výstupoch – či už cez zrezané rohy písmen alebo vizuály, v rámci ktorých identickými zrezanými plochami vznikajú koláže obrázkov a vytvárajú tak spomínaný nedokončený, otvorený obraz.

Tento prístup, spolu so zvolenou typografiou, má pomôcť vyniknúť značke v prílive iných, ktoré sa prezentujú scriptovými písmami a vintage estetikou. Ako hovoria sami autori, ich cieľom bolo rozprávať o tradícii, ktorú destilovanie whisky má, ale tak, aby branding nepôsobil od začiatku staro. Aj preto, lebo Arthru nevzniká v priestoroch s dlhoročnou tradíciou destilovania či technológiou z 18. storočia.

 

 

zdroj: creativereview.co.uk

benpetercatchpole.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

InDesign tutorial 03: LayerLifter

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…
pokračovanie článku

Najkrajšie obálky od Penguinu III.

Prvý paperback vydalo toto britské vydavateľstvo ešte v roku 1935 a odvtedy sa dokázalo podieľať na formovaní britskej kultúry i samotného dizajnu.…
pokračovanie článku

Bee Loop: obal, ktorý uzatvára kolobeh

Pohár, v ktorom sa nachádza med, je vyrobený z včelieho vosku a potvrdzuje, že zero waste obal môže byť vysoko estetickým objektom.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly: Vasaknai Craft Beer

Identita piva zachytáva jeho netypické ingrediencie prostredníctvom vytvorených charekterov, ktoré zdobia jej etikety.