Nedokončený obraz – identita novej whisky Athru

Zdá sa, že írska whisky je  na vzostupe – dôkazom môže byť aj rastúci počet destilérií. Jedným takýmto nováčikom je aj Athru, ktorá sa destiluje v Lough Gill.

Ide o rozbiehajúci sa projekt, ktorý má dlhodobé ciele a preto autori identity prišli s myšlienkou “nedokončeného obrazu”. Tento motív je prítomný v samotnom logotype aj ďalších výstupoch – či už cez zrezané rohy písmen alebo vizuály, v rámci ktorých identickými zrezanými plochami vznikajú koláže obrázkov a vytvárajú tak spomínaný nedokončený, otvorený obraz.

Tento prístup, spolu so zvolenou typografiou, má pomôcť vyniknúť značke v prílive iných, ktoré sa prezentujú scriptovými písmami a vintage estetikou. Ako hovoria sami autori, ich cieľom bolo rozprávať o tradícii, ktorú destilovanie whisky má, ale tak, aby branding nepôsobil od začiatku staro. Aj preto, lebo Arthru nevzniká v priestoroch s dlhoročnou tradíciou destilovania či technológiou z 18. storočia.

 

 

zdroj: creativereview.co.uk

benpetercatchpole.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Grafika pre Facebook stránky

Workshop pre začínajúcich dizajnérov a správcov Facebook stránok. 11. 11. 2015 18:00 – 20.00 The Spot
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Cafetoria

Cafetoria je pražírna v Helsinkách, která má jasný cíl – nabídnout svým zákazníkům kvalitní organickou kávu s certifikovaným původem a současně…
pokračovanie článku

Font dňa – Kawak

zľava 30% do 5. februára