Ach, tie obaly – Honey on the Branch

Honey on the Branch si vybírá med Xinjiang Dark Bee, který lze sehnat pouze v oblasti Xinjiang. Ilustrace na balení využívají klasické vzory a tradiční čínská barevná schémata. Designérský tým vzal černou jako základní barvu, aby jí mohl ukázat výrazné vlastnosti tohoto produktu. Včely shromažďují med v údolí Tianshan Mountain, kde podle starodávných mýtů žije Fénix. Po rozbalení balíčku zákazník překvapivě zjistí, že je med stále ukryt ve květu, odkud pochází.

Med je mezi Číňany běžný dárek, ale obal vždy vyvolává pochybnosti o skutečné hodnotě jeho obsahu. Fénix i Tianshan Mountain hrají důležitou roli v západní čínské kultuře, proto tento produkt získává na atraktivitě.

Zdroje: packagingoftheworld, gigapica

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Národná cena za dizajn 2022 vyhlásila ocenené diela v komunikačnom dizajne

Vzdelávacie videá približujúce deťom umenie, publikácia, ktorá má nasmerovať študentov v grafickej praxi, kniha ako montessori pomôcka alebo nová vizuálna identita mesta Nitra, aj to nájdete medzi ocenenými dielami najlepšieho komunikačného dizajnu rokov 2020 a 2021. Ocenené diela aj výber z prihlásených prác si môže verejnosť pozrieť na prebiehajúcej výstave Národnej ceny za dizajn 2022 v Galérii dizajnu Satelit až do 18. decembra 2022.
pokračovanie článku

Obalový dizajn v pohybe

Presne taký je nový dizajn obalov KFC v Thajsku, kde je jednotkou v rýchlosti donášky. A práve túto vlastnosť sa pokúsili…