myPANTONE – recenzia

Vzorkovníky PANTONE dnes už možno považovať za bibliu farieb pre dizajnérov. Nie vždy je však práve pohodlné ich so sebou nosiť. Práve preto je tu myPANTONE.

Vyberte si farbu

Vo svojom mobilnom zariadení nosíte vďaka tejto aplikácii všetky Pantone farby. Na výber máte z pätnástich vzorkovníkov (tzv. „fan decks“). Ak si nie ste istý, ktorý zvoliť, pomôže vám krátky popis každého z nich. Keď ste si už vybrali, následne môžete prechádzať zvolený vzorkovník a pozornejšie si prezerať jednotlivé farby. Druhou možnosť je posúvať sa čiernym jazdcom po farebnej škále. Keď si vyberiete, zobrazí sa vám konkrétna farba a jej osem odtieňov.

myPANTONE ide však ešte ďalej. Vyberte si ľubovoľný obrázok z vášho zariadenia a presuňte ho do tzv. „colourspace“ (akoby mozaika). Aplikácia vám vyhľadá farbu, ktorá je zastúpená v najväčšom množstve. To isté funguje i v prípade fotiek, ktoré môžete robiť priamo počas používania myPANTONE vďaka prepojeniu na fotoaparát. Ako výsledok dostanete Lab, sRGB, HTML, CMYK a Pantone kód. Navyše vám myPANTONE poradí i s výberom farieb, ktoré by k danej farbe ladili.

Zdieľanie

Keď už teraz máte svoju vysnívanú farbu (resp. poznáte jej kódy), môžete zosynchronizovať aplikáciu s účtom na Facebooku a uploadnuť ju tam. To isté platí pre tých, čo dávajú prednosť štebotaniu na Twitteri. Zaujímavé to môže byť najmä pre social gurus, ale väčšina z nás ocení skôr zvyšné možnosti zdieľania. Mail, tlač, alebo Bluetooth. Ak teda o postupe na projekte s klientom netweetujete, je pravdepodobne toto riešením.

Zvolenými farbami sa môžete kochať vo viacerých režimoch, napr. v rámci layoutu s nastaviteľným pozadím.

Záverom…

Aplikácia je dobre spracovaná a jej používanie je zábavná skúsenosť. Na druhej strane, je to práve presnosť papierových vzorkovníkov, ktorá myPANTONE akoby chýba. Farby sú limitované displejom, na ktorom ich zobrazujete. Bez kalibrácie je pravdepodobné, že farby, ktoré uvidíte, nebudú tie reálne. To samozrejme neznamená, že je aplikácia zbytočná.

Stále je výborným pomocníkom pri hľadaní farieb. Hľadanie perfektnej zhody, ktorú sa vám možno podarí nájsť v prípade papierových vzorkovníkov, je však tak trochu nezmyselné. Cena 8,99 € nie je práve bežná v súvislosti s mobilnými aplikáciami, je ale zvykom, že PANTONE kvalita aj čosi stojí. Otázkou však zostáva, či to v tomto prípade nie je trochu málo muziky za tie peniaze.

iPhone
link na aplikáciu

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Set 40 ikon zadarmo!

Na graphicburger si môžete teraz zadarmo stiahnuť aj túto sadu ikoniek v rozmere 128 x 128 pixelov s linkami so…
pokračovanie článku

Ney Type – nové písmo MS 2018

Nedávne majstrovstvá sveta vo futbale so sebou okrem iného priniesli aj nový font. Jeho autorom je brazílsky art…