Fonty zadarmo – 1. časť

Vitajte pri čítaní prvého dielu nášho seriálu o free fontoch. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých písiem, ktoré sú dostupné zadarmo a sú teda zaujímavou alternatívou k písmam plateným, keďže mnohokrát dosahujú ich kvalitu. V dnešnej časti sa dozviete niečo o písmach Titillium, Aller, Museo Sans.

gwfTitilliumWeb

Titillium

Titillium z dielne Accademia di Belle Arti Urbino je veľmi kvalitný a čitateľný bezpätkový font s profesionálnym vzhľadom. Dokonale sa hodí pre všetky dizajnové riešenia korporátnej identity. Je skvelý aj pre magazíny a headliny firemných webov. Písmo je dostupné v rôznych rezoch (verzie pre obyčajný text, nadpisy ako aj extra tučné písmo).

font na stiahnutie

 

785388a9e6416c286ec82ff966c696fd

Aller

OpenType (s prvkami TrueType) písmo bolo vytvorené spoločnosťou Dalton Maag Ltd. pre dánsku „School of Media and Journalism“. Štandardná verzia tohto fontu je dostupná bezplatne (multilicencovaná až pre 25 užívateľov v rámci jednej spoločnosti). Zahŕňa taktiež Aller Display, ktoré je hrubšie a Aller Light, ktorá obsahuje kurzívové znaky. Písmo podporuje matematické symboly, niektorú diakritiku a špeciálne znaky.

font na stiahnutie

 

17824

Museo Sans

Museo Sans je písmo, ktoré vychádza zo známeho fontu Museo. Pri pozornejšom preskúmaní si možno všimnúť úžasnú precíznosť pri práci s proporciami znakov. Tento font je príkladom dokonale vyváženého dizajnu. Niekoľko rezov písma je bezplatná.

font na stiahnutie

Dúfame, že sa vám prvý diel seriálu páčil. Čoskoro môžete očakávať nový, takže… Stay tuned :)

Ďalšie diely seriálu

8 comments
Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ako sa navrhuje festivalová čokoláda

K festivalom neodmysliteľne patria aj propagačné materiály v rozmanitej podobe. Klobúky, vejáre, tašky a tak ďalej. Organizátorom Glastonbury sa však očividne…
pokračovanie článku

Nový Zéland a referendum o vlajke

Viete si predstaviť, že by sa štátna vlajka vyberala v referende? Novozélandský premiér John Key áno. 
pokračovanie článku

Digitálna tlač rýchlo a kvalitne

Skúsenosti s malonákladovou tlačou sú rôzne. Väčšinou je to však o zdĺhavej komunikácii a nie vždy spokojným zákazníkom na konci. Maily…