Fonty zadarmo – 1. časť

Vitajte pri čítaní prvého dielu nášho seriálu o free fontoch. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých písiem, ktoré sú dostupné zadarmo a sú teda zaujímavou alternatívou k písmam plateným, keďže mnohokrát dosahujú ich kvalitu. V dnešnej časti sa dozviete niečo o písmach Titillium, Aller, Museo Sans.

gwfTitilliumWeb

Titillium

Titillium z dielne Accademia di Belle Arti Urbino je veľmi kvalitný a čitateľný bezpätkový font s profesionálnym vzhľadom. Dokonale sa hodí pre všetky dizajnové riešenia korporátnej identity. Je skvelý aj pre magazíny a headliny firemných webov. Písmo je dostupné v rôznych rezoch (verzie pre obyčajný text, nadpisy ako aj extra tučné písmo).

font na stiahnutie

 

785388a9e6416c286ec82ff966c696fd

Aller

OpenType (s prvkami TrueType) písmo bolo vytvorené spoločnosťou Dalton Maag Ltd. pre dánsku „School of Media and Journalism“. Štandardná verzia tohto fontu je dostupná bezplatne (multilicencovaná až pre 25 užívateľov v rámci jednej spoločnosti). Zahŕňa taktiež Aller Display, ktoré je hrubšie a Aller Light, ktorá obsahuje kurzívové znaky. Písmo podporuje matematické symboly, niektorú diakritiku a špeciálne znaky.

font na stiahnutie

 

17824

Museo Sans

Museo Sans je písmo, ktoré vychádza zo známeho fontu Museo. Pri pozornejšom preskúmaní si možno všimnúť úžasnú precíznosť pri práci s proporciami znakov. Tento font je príkladom dokonale vyváženého dizajnu. Niekoľko rezov písma je bezplatná.

font na stiahnutie

Dúfame, že sa vám prvý diel seriálu páčil. Čoskoro môžete očakávať nový, takže… Stay tuned :)

8 comments
  1. fonty zadarmo su krásna vec. druhá stránka veci sú CE verzie. pretoze tie jediné majú reálny význam pri našej práci…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Anotácie priamo do InDesignu – plugin od DTP Tools

Poznáte to. Príde PDFko s korektúrami, plné poznámok s úpravami. Ak sa vám už nechce skrolovať a prepínať medzi jednotlivými programami, máme pre vás tip.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Nice Cream Premium Collection

Design, značka a obal zdravé zmzliny Nice Cream s nízkokalorickým obsahem vznikl na začátku roku 2019. Designér se pokoušel prozkoumat…
pokračovanie článku

Skúste Skillshare Premium na 2 mesiace zadarmo!

Obľúbená e-learning platforma pre kreatívcov obsahuje množstvo zaujímavých kurzov zameraných (nielen) na dizajn, typografiu či ilustráciu.
pokračovanie článku

Filmové plagáty z pohľadu Petra Majaricha

Peter Majarich, dizajnér zo Sydney, redizajnuje filmové plagáty ako súčasť svojho súkromného projektu s názvom: A Movie Poster A Day.