Česká poštá má známky s motívom rúšok

Nový set známok má byť poďakovaním záchranárom a dobrovoľníkom v čase pandémie.

Jeho autorom je Filip Heyduk. ktorý pôsobí v štúdiu Heyduk, Musil & Strnad. Symbol rúška zvolil ako symbol spontánnej pomoci ostatným. Práve tento prvok osobnej ochranny, ktorý zároveň dáva aj možnosti pre kreatívne spracovanie, si mnohí ľudia vyrábali sami, či už pre seba alebo pre druhých.

Na známkach vidno hneď niekoľko motívov rúška, každé odkazuje na určitú skupinu záchranných či ďalších zložiek, ktoré sa podieľalil na zvládnutí situácie.

Nejde pritom o prvú spoluprácu autora s poštou – v minulosti pripravil Filip Heyduk aj sériu známok s motívmi štátnych symbolov či set štyroch známok venovaných rádom a medailám Českej republiky.

zdroj: Česká pošta

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšli Photoshop a Premiere Elements 2022

Programy na úpravu fotiek či videí sú orientované skôr na príležitostných hobby používateľov, ktorým ponúkajú jednoduché nástroje za nižšiu cenu.
pokračovanie článku

Assembler – kladivo na hoaxy a deepfake?

Nový nástroj od Jigsaw má poskytnúť odborníkom možnosť  overiť si autenticitu konkrétnych vizuálov a odhaliť tak falošné, manipulované exempláre.
pokračovanie článku

Festival Sensorium začína už 7. júna

Sensorium je medzinárodný festival digitálneho umenia a kultúry v Bratislave. Témou štvrtého ročníka je Rozšírená myseľ, ktorá na jednej strane…