Kontinuálne číslovanie položiek v samostatných textových blokoch v InDesigne

Nastaviť automatické číslovanie titulkov, položiek zoznamu a iných komponentov textu v reťazených textových blokoch je pomerne triviálna záležitosť. Často je však potrebné číslovať zaradom aj položky, ktoré sú umiestnené v samostatných textových blokoch. Ako na to?

Postup je tradične jednoduchý, nastavenie číslovania samostatných položiek prebieha v dvoch krokoch:

1. Vytvorte si nový typ zoznamu. V menu „Type“, v položke „Bulleted and Numbered Lists“ zvoľte položku „Define Lists…“ V okne, ktoré sa otvorí, zvoľte položku „New…“ a nový zoznam pomenujte. Uistite sa, že je zaškrtnutá položka „Continue Nubers across Stories“. Potvrďte „OK“.

define-lists

2. Nakonfigurujte si nový odstavcový štýl, ako bude vyzerať je úplne vo vašich rukách, jediná podmeinka pre kontinuálne číslovanie v samostatných textframoch je vybrať v konfiguračnom okne štýlu v položke „Bullets and Numbering“ v roletke „List Type“ – Number a „List“ – ten zoznam, ktorý ste si vytvorili v bode č. 1. Ostatné atribúty štýlu číslovania môžete nechať vo východzom nastavení, ale môžete si ich samozrejme nastaviť aj podľa seba. V položke „Mode“ zvoľte „Continue from Previous Number“.

paragraph-style-numbering

Keď toto všetko budete mať pripravené, v každom novom textovom bloku sa vám text, ktorému priradíte váš číslovací odstavcový štýl, bude začínať poradovou číslovkou.

 

Waldemar Švábenský
Absolvoval SUPŠ v Kremnici v roku 1986 ako reštaurátor štukovej výzdoby. Približne od roku 1990 sa venuje grafickému dizajnu a typografii. Má za sebou niekoľko víťazstiev v súťažiach o najlepší signmaking a logotyp, okrem toho sa venuje tvorbe tlačovín, časopisov, kníh, potravinových etikiet a obalovému designu, 3D modelovaniu, animácii a motion designu, okrajovo tvorbe webu. Jeho portfólio si môžete pozrieť na stránke www.waldemarski.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Letošní vizuál Českého lva ve znamení třicítky

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) rozdá 4. března v pražském Rudolfinu výroční ceny Český lev. Vizuální styl letošního ročníku Českého lva pracuje s číslovkou 30 a odráží tak skutečnost, že prestižní filmová a televizní ocenění budou předána již po třicáté. „Základní koncept je vertikální mřížka a kontrast plochy a linie. Samotná číslovka je masivní tvar složený z jednotlivých prvků, podobně jako se ceny Český lev skládají z jednotlivých kategorií a nominací,“ říká grafická designérka Jana Krchová, která na vizuálu Českého lva spolupracovala s kolegou Ondřejem Fučíkem.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Český džbánek

Pivo Český džbánek je nápojem pro velkou společnost přátel – mužů i žen, kteří se rádi baví společně. Tvůrci…