Dajte si pauzu s typografickými hrami

Dnes pre vás máme tip na dvojicu nových hier / kvízov, ktoré nájdete na webe I Love Typography. Podľa názvu portálu už asi tušíte, na akú tému tieto zábavky budú.

Mr. G

Prvá aktivita je vlastne kvízom, kde je hlavnou hviezdou nik iný než Johann Gutenberg. Čakajú vás otázky a o jeho živote aj kultovej Gutenbergovej biblii. Niektoré sú ľahké, pri iných sa možno zapotíte, ako keby ste vymýšľali kníhtlač.

Gutenberg kvíz nájdete TU

Písmenko, písmenko…

Druhá hra s názvom Glorious Glyphs bude zameraná na znaky rôznych písiem. Vašou úlohou bude uhádnuť, ku ktorému fontu konkrétne písmeno patrí. Opäť je pripravený mix známych aj menej známych kúskov.

Glorious Glyphs nájdete TU

Bonus: Font Game

Pôvodná, jednoduchšia verzia hádania písiem, kedy máte pred očami nie písmená ale celé slová. Kvíz obsahuje tridsiatku otázok s výberom možností a rôznou náročnosťou.

Font Game nájdete TU

Autor oboch hier sľubuje v budúcnosti pridávať aj ďalšie, oplatí sa teda sledovať jeho web.

zdroj: I Love Typography

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Casa Virginia

Antoniova vína jsou nejen komplexní, přírodní a velmi oceňovaná. Tato vína umí mluvit. Antonio Lecchi je renomovaným ředitelem vinařství…
pokračovanie článku

Kurz kaligrafia (základy) – Ateliér Amulet

Pozývame na intenzívny kurz KALIGRAFIA – základy. Zoznámite sa s remeslom aj umením kaligrafie. Naučíte sa základné princípy latinkového…