Dajte si pauzu s typografickými hrami

Dnes pre vás máme tip na dvojicu nových hier / kvízov, ktoré nájdete na webe I Love Typography. Podľa názvu portálu už asi tušíte, na akú tému tieto zábavky budú.

Mr. G

Prvá aktivita je vlastne kvízom, kde je hlavnou hviezdou nik iný než Johann Gutenberg. Čakajú vás otázky a o jeho živote aj kultovej Gutenbergovej biblii. Niektoré sú ľahké, pri iných sa možno zapotíte, ako keby ste vymýšľali kníhtlač.

Gutenberg kvíz nájdete TU

Písmenko, písmenko…

Druhá hra s názvom Glorious Glyphs bude zameraná na znaky rôznych písiem. Vašou úlohou bude uhádnuť, ku ktorému fontu konkrétne písmeno patrí. Opäť je pripravený mix známych aj menej známych kúskov.

Glorious Glyphs nájdete TU

Bonus: Font Game

Pôvodná, jednoduchšia verzia hádania písiem, kedy máte pred očami nie písmená ale celé slová. Kvíz obsahuje tridsiatku otázok s výberom možností a rôznou náročnosťou.

Font Game nájdete TU

Autor oboch hier sľubuje v budúcnosti pridávať aj ďalšie, oplatí sa teda sledovať jeho web.

zdroj: I Love Typography

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Intenzívny workshop kaligrafie XV (základný kurz)

Intenzívny workshop kaligrafie XIV (základný kurz) je zameraný na praktické zvládnutie kaligrafie plochým pierkom (broadnib). Naučíte sa konštrukciu…
pokračovanie článku

Toormix v Praze a Ústí nad Labem

24. a 25. září 2013 pro­běhne pod­zimní pokra­čování před­náš­ko­vého cyklu de.sign. Do Prahy a do Ústí nad Labem při­je­dou zástupci španěl­ského stu­dia…