Návod: Sťahovanie písiem cez Font Book

Zaujímavé a kvalitné písma pre vaše projekty nájdete aj priamo v systéme vášho Macu. Stačí si ich aktivovať – poradíme ako na to.

Priamo vo vašom Macu máte k dispozícii množstvo kvalitných fontov. Apple z času na čas rozširuje kolekciu licencovaných písiem a tak sa oplatí pozrieť, či máte aktivované všetky, ktoré sú k dispozícii. Nedávno v macOS Catalina pribudlo viacero písiem od Commercial Type, Klim Type Foundry či ďalších – kompletný prehľad noviniek sme priniesli v samostatnom článku. Nižšie nájdete postup, ktorý vám pomôže pri aktivácii písiem.

Ako si cez Font Book aktivovať fonty

Natívna macOS apka obsahuje zoznam všetkých dostupných písiem pre váš Mac. Ak ste ju už mali otvorenú, možno ste si všimli, že niektoré písma v tejto knižnici majú šedú farbu. To znamená, že nie sú aktivované, resp. nainštalované. Zmeniť to môžete nasledovne:

1. Otvorte si Font Book – napr. cez Spotlight vyhľadávanie. To vyvoláte buď kliknutím na ikonku lupy vpravo hore alebo skratkou ⌘ + Space.

2. Nájdite si v zozname Všetky písma (All Fonts) to, ktoré chcete pridať a kliknite naň pravým tlačidlom. Môžete použiť aj vyhľadávanie vpravo hore.

3. Z ponuky zvoľte Stiahnuť rodinu “XYZ” (Download “XYZ”).

4. Alternatívnym spôsobom je kliknutie na tlačidlo Stiahnuť (Download) vpravo hore.

Hotovo. Zoznam písiem dostupných pre macOS Catalina nájdete aj na webe Apple.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Letný prieskum 2022 bude naživo!

Po viac ako dvoch rokoch sa tradičný Letný prieskum znova otvára pre verejnosť. Počas troch dní si návštevníčky a návštevníci budúmôcť pozrieť najnovšie študentské práce, ktoré sa vytvorili počas posledného semestra na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.
pokračovanie článku

Vintage plagáty poradia kam na dovolenku

Keby sa vám náhodou zunovalo Chorvátsko, NASA má riešenie. Na dovolenku sa môžete vybrať napríklad na niektorú z objavených…