Knižný tip: Naučte sa Umenie kaligrafie

Fascinuje vás umenie tvorby dekoratívnych písiem? Máme pre vás super tip na knihu. A s blížiacimi sa Vianocami možno aj na vhodný darček pre každého nádejného kaligrafa.

Kniha okrem prezentácie samotnej kaligrafie – umenia tvorby písania okrasného textu, ponúka aj zaujímavý pohľad na dejiny našej civilizácie a zároveň vedie k trpezlivosti, sústredeniu, precíznosti či citu pre proporčnosť.

V knihe nájdete všetko potrebné pre rozšírenie či upevnenie obzorov v oblasti kaligrafie – rímsku kapitálu, rustiku, unciálu a bastardu, krasopisnú kurzívu či mnohé ďalšie. Ešte predtým si však môžete naštudovať základy, ktoré vám predstavia úvod do tohto pôsobivého umenia tak, aby pre vás bolo následné čítanie a štúdium prínosné.

kniha1

Publikácia vás komplexne uvedie aj do histórie jednotlivých písiem, spolu s ich hĺbkovou analýzou a charakterizovaním vlastností toho-ktorého písma. Texty sú bohato sprevádzané vysvetľujúcimi nákresmi, ktoré umožňujú pochopiť vysvetľované na konkrétnych príkladoch.

V jednotlivých kapitolách a ich stranách nájdete podrobné, avšak prehľadné a zrozumiteľné návody na tvorbu dvadsiatky najpoužívanejších písiem či ukážky prác známych majstrov kaligrafického pera. Okrem toho v knihe nechýbajú ani odkazy na inštruktážne videá, ktoré vám dokážu tvorbu dekoratívneho písma priblížiť ešte viac.

kniha2

Umenie kaligrafie predstavuje dobrú voľbu nielen pre všetkých, ktorý sa kaligrafiou zaoberajú ale aj pre tých, ktorí sú iba na začiatku tejto fascinujúcej cesty.

Túto zaujímavú knihu si môžete kúpiť napríklad TU.

Čo by ste povedali na darček na poslednú chvíľu? Potešte seba alebo niekoho blízkeho. Jedného z vás potešíme knihou Umenie kaligrafie z vydavateľstva Slovart. Viac informácií TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

KREATIVNÍ SNÍDANĚ NA CESTĚ

powered by Whatever Production Europapier Bohemia si vás dovoluje spolu s dalšími partnery srdečně pozvat na snídani plnou čerstvých…
pokračovanie článku

Knižný tip: Typo: Grafik: Um 1

Za ostatných sto rokov prešlo ľudstvo významnou premenou: z civilizácie slov sme sa zmenili na civilizáciu obrazov. Hlavnými prvkami medziľudskej komunikácie sa stali znaky, obrazy, symboly. Vizualizáciou sa život výrazne zrýchlil, ale aj zahltil enormným množstvom obrazov, často mizernej kvality.
pokračovanie článku

Set vintage flat ikoniek zadarmo!

Na graphicburger môžete aktuálne nájsť aj tento set vintage flat ikoniek. Na výber máte z dvoch setov pestrofarebných ikon,…