Knižný tip: Naučte sa Umenie kaligrafie

Fascinuje vás umenie tvorby dekoratívnych písiem? Máme pre vás super tip na knihu. A s blížiacimi sa Vianocami možno aj na vhodný darček pre každého nádejného kaligrafa.

Kniha okrem prezentácie samotnej kaligrafie – umenia tvorby písania okrasného textu, ponúka aj zaujímavý pohľad na dejiny našej civilizácie a zároveň vedie k trpezlivosti, sústredeniu, precíznosti či citu pre proporčnosť.

V knihe nájdete všetko potrebné pre rozšírenie či upevnenie obzorov v oblasti kaligrafie – rímsku kapitálu, rustiku, unciálu a bastardu, krasopisnú kurzívu či mnohé ďalšie. Ešte predtým si však môžete naštudovať základy, ktoré vám predstavia úvod do tohto pôsobivého umenia tak, aby pre vás bolo následné čítanie a štúdium prínosné.

kniha1

Publikácia vás komplexne uvedie aj do histórie jednotlivých písiem, spolu s ich hĺbkovou analýzou a charakterizovaním vlastností toho-ktorého písma. Texty sú bohato sprevádzané vysvetľujúcimi nákresmi, ktoré umožňujú pochopiť vysvetľované na konkrétnych príkladoch.

V jednotlivých kapitolách a ich stranách nájdete podrobné, avšak prehľadné a zrozumiteľné návody na tvorbu dvadsiatky najpoužívanejších písiem či ukážky prác známych majstrov kaligrafického pera. Okrem toho v knihe nechýbajú ani odkazy na inštruktážne videá, ktoré vám dokážu tvorbu dekoratívneho písma priblížiť ešte viac.

kniha2

Umenie kaligrafie predstavuje dobrú voľbu nielen pre všetkých, ktorý sa kaligrafiou zaoberajú ale aj pre tých, ktorí sú iba na začiatku tejto fascinujúcej cesty.

Túto zaujímavú knihu si môžete kúpiť napríklad TU.

Čo by ste povedali na darček na poslednú chvíľu? Potešte seba alebo niekoho blízkeho. Jedného z vás potešíme knihou Umenie kaligrafie z vydavateľstva Slovart. Viac informácií TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Wacom v SWP teraz so zľavou

Priali ste si stylus pre iPad, grafický tablet Bamboo či Intuos alebo skvelý Inking či dokonca zobrazovací tablet…
pokračovanie článku

Slevový kupón DTPobchod.cz

Tři nejprodávanější počítače Apple (Air 13/128, Retina 13/256 a iMac 21) o 1000 Kč levněji s kupónem na dtpobchodu.
pokračovanie článku

Letný večer s papiermi

Papier nie je ani zďaleka mŕtvy. Z čoho sa vyrába, čo všetko sa doň pridáva a ako môže byť aj práca s papiermi ekologická? Príďte si v jeden letný večer vypočuť o tom, ako vzniká médium, s ktorým sa stretávame denne - či už ako dizajnéri, majitelia firiem alebo spotrebitelia.
pokračovanie článku

Noc mobilných aplikácií

Máme nimi preplnené smartfóny, používame ich na všetko možné aj nemožné, dokázali zarobiť milióny a aj spropagovať produkty a značky.