Knižný tip: Naučte sa Umenie kaligrafie

Fascinuje vás umenie tvorby dekoratívnych písiem? Máme pre vás super tip na knihu. A s blížiacimi sa Vianocami možno aj na vhodný darček pre každého nádejného kaligrafa.

Kniha okrem prezentácie samotnej kaligrafie – umenia tvorby písania okrasného textu, ponúka aj zaujímavý pohľad na dejiny našej civilizácie a zároveň vedie k trpezlivosti, sústredeniu, precíznosti či citu pre proporčnosť.

V knihe nájdete všetko potrebné pre rozšírenie či upevnenie obzorov v oblasti kaligrafie – rímsku kapitálu, rustiku, unciálu a bastardu, krasopisnú kurzívu či mnohé ďalšie. Ešte predtým si však môžete naštudovať základy, ktoré vám predstavia úvod do tohto pôsobivého umenia tak, aby pre vás bolo následné čítanie a štúdium prínosné.

kniha1

Publikácia vás komplexne uvedie aj do histórie jednotlivých písiem, spolu s ich hĺbkovou analýzou a charakterizovaním vlastností toho-ktorého písma. Texty sú bohato sprevádzané vysvetľujúcimi nákresmi, ktoré umožňujú pochopiť vysvetľované na konkrétnych príkladoch.

V jednotlivých kapitolách a ich stranách nájdete podrobné, avšak prehľadné a zrozumiteľné návody na tvorbu dvadsiatky najpoužívanejších písiem či ukážky prác známych majstrov kaligrafického pera. Okrem toho v knihe nechýbajú ani odkazy na inštruktážne videá, ktoré vám dokážu tvorbu dekoratívneho písma priblížiť ešte viac.

kniha2

Umenie kaligrafie predstavuje dobrú voľbu nielen pre všetkých, ktorý sa kaligrafiou zaoberajú ale aj pre tých, ktorí sú iba na začiatku tejto fascinujúcej cesty.

Túto zaujímavú knihu si môžete kúpiť napríklad TU.

Čo by ste povedali na darček na poslednú chvíľu? Potešte seba alebo niekoho blízkeho. Jedného z vás potešíme knihou Umenie kaligrafie z vydavateľstva Slovart. Viac informácií TU.

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

The Žurnál je zpět. A není sám.

O projektu čtyř diářových nadšenců jsme již psali ve článku TADY. Nedávno představili celou produktovou řadu, kdy k půlročnímu…
pokračovanie článku

Hľadáme senior dizajnéra – Slido

Sme úspešný slovenský startup, ktorý sa presadil v zahraničí. Teraz potrebujeme teba, aby si nám pomohol vybudovať ešte lepší…
pokračovanie článku

Súťaž pre odberateľov newsletteru!

Novinky z nášho portálu aktuálne odoberá viac ako 700 ľudí. Rozhodli sme sa jedného z vás odmeniť a potešiť knihou Typografie:…