Kde sa hralo finále – prehliadka štadiónov od roku 1930

Spoločnosť Grassform z Essexu nedávno zverejnila celkom zaujímavú infografiku. No a keďže sa firma venuje práve trávnatým športovým plochám pre rôzne športy, je jasné, čoho sa ich výtvor týka. Pre prípad, že nie, tu je ešte jedna indícia: Brazília.

Nebudeme vás ďalej napínať. Spomínaná infografika prehľadne zobrazuje všetky futbalové štadióny, na ktorých sa hrali finálové zápasy svetového šampionátu vo futbale. Pokrýva pritom časové obdobie od roku 1930 po súčasnosť. Nájdete tu dokonca informácie o názve štadiónu a príslušnej krajine, ako aj rok postavenia či kapacitu divákov. Nechýba ani víťazné mužstvo, ktoré na jeho trávniku získalo majstrovský titul.

stadiony_01

stadiony_02

stadiony_03

stadiony_04

stadiony_05

stiahnuť infografiku

 

 

zdroj: designtaxi.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dvě Pantone barvy roku 2021 vyhlížejí zářnější budoucnost

S velkým očekáváním Pantone konečně odhalilo barvu roku. Komunita si totiž docela dlouho dělala srandu z toho, jaká barva by to měla být – barva chladné jednorázové modré roušky nebo drsný odstín hnědé?
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Corkscrew

Tento koncept představuje jemně hravou interpretaci každodenního objektu zabaleného způsobem, který je jednoduchý, elegantní a má velké uznání.