Apple ukázalo písmo pre nový OS X

Zdá sa, že kormidlo v Apple preberá iOS. Aspoň po typografickej stránke. Nový systém OS X 10.10 Yosemite, tak dostane aj nové písmo ktoré predstavili na Worldwide Developers Conference. Od roku 2001 je to tak vôbec poprvýkrát kedy prichádza náhrada za písmo Lucida Grande. To slúžilo ako hlavné systémové písmo doteraz. Podľa všetkého sa jeho nástupcom stane Helvetica Neue, písmo známe z mobilného iOS 7. Podľa všetkého preto, lebo Apple písmo priamo nepomenovala menom.

3 comments
  1. Pismo je v poriadku. Dizajn mi nevadi naopak som rad, ze neprehladny 3d Dock zmizol, nemoznost by default zmenit 3d -> 2d dock ma v Mavericku dostala.
    Dalej sa obavam toho, ze paralerne napredovanie OS X a IOS sa stretne v tych najhorsich bodoch, kde OS X bude mat moznost instalovat aplikacie len z app storu, alebo minimalne podpisanym certifikatom od apple a moznost instalovat 3rd aplikacie bude moznne v jailbreaknutom systeme.
    Sice system bude zadarmo no ak budete chciet system bez reklam tak za to zaplatime. Opat narazam na free aplikacie v IOS, ktore vas zavalia reklamou.
    Ak toto sa dostane do OS X tak zial system opustam.
    Toto je najhorsi scenar co pre mna ako uzivatela OS X moze pri sucasnom marketingovom a konzumnom modely nastat. Snad ne.

  2. Používam helveticu dosť často. Je to nádherný a jednoduchý font. Takže dúfam že kď budem kupovať nové Pro tak už tam bude nahodené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hľadá sa Graphic Designer – daren & curtis

Máme tím špičkových grafikov, ku ktorým hľadáme nového parťáka. V prípade, že už máš s grafikou a dizajnom skúsenosti a chceš sa…
pokračovanie článku

Skúste Skillshare Premium na 2 mesiace zadarmo!

Obľúbená e-learning platforma pre kreatívcov obsahuje množstvo zaujímavých kurzov zameraných (nielen) na dizajn, typografiu či ilustráciu.