Inšpirujte sa tvorbou virtuálnych výstav na konferencii ZDW Exhibition Design Lab

Medzinárodný projekty ponúka priestor na stretnutie odborníkov so študentmi, profesionálnmi aj nadšencami dizajnu a umenia. Online konferencia, ktorá sa uskutoční 23. 2. 2021 cez ZOOM predstaví inovatívne prístupy k tvorbe výstav v digitálnom prostredí z celého sveta.

Kreatívna výzva a príklady zo sveta

Doba sa zrýchľuje a kultúra sa presúva do digitálneho sveta a body navyše získava ten, kto túto situáciu chápe ako výzvu, na ktorú reaguje. Organizátori festivalu Zlin Design Week dali dohromady odbroníkov z rôznych krajín, tie najaktuálnejšie informácie a skúsenosti, ktoré majú a pozvali ich na konferenciu ZDW Exhibition Design Lab. Zdieľanie a hľadanie nových ciest je spôsob ako sa kultúra môže v tejto dobe rozvíjať.

Ako do digitálu transformovať zážitok, s ktorým návštevníci odchádzajú z galérie či kultúrnej akcie? Možnosti takejto premeny predstaví 8 rečníkov už 23. februára 2021 od 13:00 na platforme ZOOM.

Na konferencii vystúpia rečníci ako Helene Niokonole, organizátorka festivalu FORECAST2022, či  Lorenzo Gerbi, holandský dizajnér, ktorý vytvoril video výstavu pre Dutch Design Week. Ďalší z rečníkov, holandský umelec Jelle IJntema opisuje svoju prednášku nasledovne:

“Moje přednáška bude postavena na navrhování své vlastní online výstavy a podělím se o některé vhledy do jejího procesu. Také bude zahrnovat popis kroků, které jsem učinil při výběru formy, jaké nástroje jsem použil, návrh, jakým způsobem vytvořit atmosféru a jak ji prezentovat. Z technického hlediska to bude zahrnovat fotografii, světelný design, 3D design a vybudování 360 prohlídky / muzea.” 

Eventom bude sprevádzať Anežka AdamíkováCZECHDESIGN, ktorá získala množstvo skúsenosti v rámci Zlín Film Festival, či v rámci medzinárodných spoluprác vo firmách ako ATAIRU či MSD.

Inšpirácia pre všetkých

Konferencia je určená nielen pre študentov umeleckých smerov, profesionálov a nadšencov dizajnu, umenia a kultúry, ale pre všetkých, ktorý chcú vedieť viac o nových prístupoch a možnostiach, ktoré virtuálny svet ponúka a chcú získať nové nápady či inšpiráciu od zahraničných odborníkov.

Podujatie ZDW Exhibition Design Lab je dostupné zadarmo, počet miest je však obmedzený a preto je dôležitá registrácia:

REGISTROVAŤ SA NA KONFERENCIU

Ak chcete mať prehľad o novinkách ohľadom Zlin Design Week, odporúčame sledovať sociálne siete festivalu ako Facebook, Instagram či webstránku.

zdroj: ZDW

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť