Inšpirujte sa tvorbou virtuálnych výstav na konferencii ZDW Exhibition Design Lab

Medzinárodný projekty ponúka priestor na stretnutie odborníkov so študentmi, profesionálnmi aj nadšencami dizajnu a umenia. Online konferencia, ktorá sa uskutoční 23. 2. 2021 cez ZOOM predstaví inovatívne prístupy k tvorbe výstav v digitálnom prostredí z celého sveta.

Kreatívna výzva a príklady zo sveta

Doba sa zrýchľuje a kultúra sa presúva do digitálneho sveta a body navyše získava ten, kto túto situáciu chápe ako výzvu, na ktorú reaguje. Organizátori festivalu Zlin Design Week dali dohromady odbroníkov z rôznych krajín, tie najaktuálnejšie informácie a skúsenosti, ktoré majú a pozvali ich na konferenciu ZDW Exhibition Design Lab. Zdieľanie a hľadanie nových ciest je spôsob ako sa kultúra môže v tejto dobe rozvíjať.

Ako do digitálu transformovať zážitok, s ktorým návštevníci odchádzajú z galérie či kultúrnej akcie? Možnosti takejto premeny predstaví 8 rečníkov už 23. februára 2021 od 13:00 na platforme ZOOM.

Na konferencii vystúpia rečníci ako Helene Niokonole, organizátorka festivalu FORECAST2022, či  Lorenzo Gerbi, holandský dizajnér, ktorý vytvoril video výstavu pre Dutch Design Week. Ďalší z rečníkov, holandský umelec Jelle IJntema opisuje svoju prednášku nasledovne:

“Moje přednáška bude postavena na navrhování své vlastní online výstavy a podělím se o některé vhledy do jejího procesu. Také bude zahrnovat popis kroků, které jsem učinil při výběru formy, jaké nástroje jsem použil, návrh, jakým způsobem vytvořit atmosféru a jak ji prezentovat. Z technického hlediska to bude zahrnovat fotografii, světelný design, 3D design a vybudování 360 prohlídky / muzea.” 

Eventom bude sprevádzať Anežka AdamíkováCZECHDESIGN, ktorá získala množstvo skúsenosti v rámci Zlín Film Festival, či v rámci medzinárodných spoluprác vo firmách ako ATAIRU či MSD.

Inšpirácia pre všetkých

Konferencia je určená nielen pre študentov umeleckých smerov, profesionálov a nadšencov dizajnu, umenia a kultúry, ale pre všetkých, ktorý chcú vedieť viac o nových prístupoch a možnostiach, ktoré virtuálny svet ponúka a chcú získať nové nápady či inšpiráciu od zahraničných odborníkov.

Podujatie ZDW Exhibition Design Lab je dostupné zadarmo, počet miest je však obmedzený a preto je dôležitá registrácia:

REGISTROVAŤ SA NA KONFERENCIU

Ak chcete mať prehľad o novinkách ohľadom Zlin Design Week, odporúčame sledovať sociálne siete festivalu ako Facebook, Instagram či webstránku.

zdroj: ZDW

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple konečne predstavil nový Mac Pro

Okrem toho, že Apple na WWDC 2023 predstavil dvojicu počítačov Mac Studio, spoločnosť konečne predstavila „posledný“ chýbajúci diel skladačky v podobe novej generácie Mac Pro.