Side project na dnes – Filmové hviezdy na kolesách

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval za skvelý spôsob doplnenia kreatívnej energie a zdroj inšpirácie. Navyše, tieto záľuby, z ktorých sa časom stalo niečo vážnejšie, inšpirujú nielen toho, kto sa im venuje, ale často aj ľudí okolo. To je na nich najkrajšie. Tentokrát o projekte Jésusa Prudencia, nadšenca pre slávne autá a motorky stieborného plátna.

Množstvo filmov sa stalo slávnymi aj vďaka autám či iným strojom, ktoré sa v nich objavili. Tie sa postupne zmenili z obyčajných dopravných prostriedkov na ikony, ktoré nepozná snáď iba málokto. A práve populárne stroje na kolesách sa rozhodol zvečniť Jésus Prudencio. Pozrite sa na jeho projekt s názvom Cars and Films.

V jeho sérii minimalisticky ladených ilustrácii nájdete skutočné motorové hviezdy, ale aj tie menej známe autá. Nechýbajú stroje z filmov a televíznych seriálov ako Back to the Future, Big Lebowski, Moonrise Kingdom, A-Team, Ghostbusters, Pulp Fiction, Thelma & Louise, Psycho či z novšieho Breaking Bad.

Čo dodať? Príjemné prezeranie a snáď vás niektorý z vizuálov v záchvate nostalgie motivuje znovu si pozrieť obľúbený film.

carsandfilms_bluesbros bigfish_carsandfilms at_carsandfilms pf_carsandfilms carsandfilms_moonrisekingdom bttf_carsandfilms gb_carsandfilms carsandfilms_breakingbad carsandfilms_20 thelma_and_louise_carsandfilms lms_carsandfilms

 

Určite navštívte aj webstránku venovanú práve tomuto rozsiahlemu projektu, kde toho nájdete ešte oveľa viac.

zdroj: mashable.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Finlek

zľava 10% do 26. októbra
pokračovanie článku

Parallax vo webdizajne

Technika parallax scrolling má svoje korene ešte v roku 1940. Bola využívaná v klasickej animácii. Neskôr sa stala populárnou a bola…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Shi Bi Shou

Obal na sušené rybičky je navržen v různých barvách, aby se odlišila příchuť. Na design balení je použit čínský…
pokračovanie článku

O všetkom a o ničom

Taká je moja obľúbená kategória kníh. Vlastne ich nič iné ani nespája, pretože môžu hovoriť jazykom prísne vedeckým…