Zo skice vektor – Adobe Shape CC pre iPhone

Služba Adobe Creative Cloud v rámci svojho eventu Max 2014 uviedla okrem iného aj novú aplikáciu pod názvom Shape CC. Čo dokáže? Zmeniť vaše fotky na vektorové ilustrácie.

Proces konverzie fotografie do kriviek je opäť o čosi jednoduchší. Tentokrát si vystačíte s mobilnou aplikáciou. Samozrejme, máme na mysli fotografie, s vysokým kontrastom – napríklad obrázky rôznych skíc.

V prípade Shape CC ide o nástroj, ktorý sa pravdepodobne bude tešiť veľkej obľube. Je to ideálne riešenia v prípade, že chcete alebo potrebujete vytvoriť rýchly moodboard, nákres, či skicu založenú na predlohe z offline sveta. Ako teda aplikácia pracuje?

Na začiatok odfotíte konkrétne tvary z reálneho prostredia, ktoré potom v rámci rozhrania aplikácie skonvertujete do podoby vektorov. Môže ísť aj o písmo, nápis, ktorý zachytíte svojim telefónom. Aplikácia vám následne ukáže náhľad výsledného vizuálu.

screen568x568            screen568x568-1

Pred a po

V tejto fáze si viete dodatočne upraviť detaily – pomocou prispôsobvacích sliderov odstrániť veci, ktoré nechcete mať v hotovom obrázku.

Na záver stačí už len skonvertovať a máte hotovo. Vytvorený vektor bude následne synchronizovaný aj do vášho Creative Cloud konta. Nájdete ho v Design Library, v rámci ktorej ho viete neskôr priradiť k rôznym projektom.

Aplikáciu si pre iPhone môžete stiahnuť bezplatne TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Používate tieto pojmy správne?

Počúvame ich denne alebo takmer denne. Čítame a píšeme ich v mailoch. Ale vieme, čo skutočne znamenajú?
pokračovanie článku

Hľadá sa Sketch Web designer

Máš cit pre najnovšie grafické trendy, UX a UI sú tvoji najlepší kamarát a nakreslil si už za tucet funkčných…
pokračovanie článku

S tvárou Johna Malkovicha

Koľko tvári človek denne vidí? Skôr než začnete počítať, skúste si predstaviť niečo iné. Všetky tváre, ktoré by…
pokračovanie článku

RAŇAJKOVÉ online DIZAJN MENU

Milí priatelia a fanúšikovia dizajnových papierov, aj v tomto roku sme pre vás pripravili sériu podujatí RAŇAJKOVÉ DIZAJN MENU, ktorého prvou témou bude INŠPIRÁCIA.