Zo skice vektor – Adobe Shape CC pre iPhone

Služba Adobe Creative Cloud v rámci svojho eventu Max 2014 uviedla okrem iného aj novú aplikáciu pod názvom Shape CC. Čo dokáže? Zmeniť vaše fotky na vektorové ilustrácie.

Proces konverzie fotografie do kriviek je opäť o čosi jednoduchší. Tentokrát si vystačíte s mobilnou aplikáciou. Samozrejme, máme na mysli fotografie, s vysokým kontrastom – napríklad obrázky rôznych skíc.

V prípade Shape CC ide o nástroj, ktorý sa pravdepodobne bude tešiť veľkej obľube. Je to ideálne riešenia v prípade, že chcete alebo potrebujete vytvoriť rýchly moodboard, nákres, či skicu založenú na predlohe z offline sveta. Ako teda aplikácia pracuje?

Na začiatok odfotíte konkrétne tvary z reálneho prostredia, ktoré potom v rámci rozhrania aplikácie skonvertujete do podoby vektorov. Môže ísť aj o písmo, nápis, ktorý zachytíte svojim telefónom. Aplikácia vám následne ukáže náhľad výsledného vizuálu.

screen568x568            screen568x568-1

Pred a po

V tejto fáze si viete dodatočne upraviť detaily – pomocou prispôsobvacích sliderov odstrániť veci, ktoré nechcete mať v hotovom obrázku.

Na záver stačí už len skonvertovať a máte hotovo. Vytvorený vektor bude následne synchronizovaný aj do vášho Creative Cloud konta. Nájdete ho v Design Library, v rámci ktorej ho viete neskôr priradiť k rôznym projektom.

Aplikáciu si pre iPhone môžete stiahnuť bezplatne TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – La Paletería by Alex

Paletería by Alex je podnik s řemeslným uměním v Ekvádoru. Jejich čerstvé a čistě přírodní nanuky potřebovaly super design obalu pro…
pokračovanie článku

Pocta Alfredovi Hitchcockovi

Francúz Jean-Baptiste Lefournier, vystupujúci aj pod menom Ghostlayer, sa v sérii filmových sekvencií rozhodol vzdať poctu dvom perfekcionistom –…
pokračovanie článku

Pohyblivá inšpirácia: The Idea

Dnes v rámci pohybovej inšpirácie uvidíte video, ktoré vtipným spôsobom reflektuje úskalia pri vymýšľaní nápadov. Animácia ukazuje viacero metafor…
pokračovanie článku

Stiahnite si The Collector’s Bundle za 39 dolárov

Balík materiálov pre rôzne dizajnové projektyobsahuje množstvo písiem a grafických prvkov, ktoré spája vintage a grunge estetika. V balíku nájdete…