Zo skice vektor – Adobe Shape CC pre iPhone

Služba Adobe Creative Cloud v rámci svojho eventu Max 2014 uviedla okrem iného aj novú aplikáciu pod názvom Shape CC. Čo dokáže? Zmeniť vaše fotky na vektorové ilustrácie.

Proces konverzie fotografie do kriviek je opäť o čosi jednoduchší. Tentokrát si vystačíte s mobilnou aplikáciou. Samozrejme, máme na mysli fotografie, s vysokým kontrastom – napríklad obrázky rôznych skíc.

V prípade Shape CC ide o nástroj, ktorý sa pravdepodobne bude tešiť veľkej obľube. Je to ideálne riešenia v prípade, že chcete alebo potrebujete vytvoriť rýchly moodboard, nákres, či skicu založenú na predlohe z offline sveta. Ako teda aplikácia pracuje?

Na začiatok odfotíte konkrétne tvary z reálneho prostredia, ktoré potom v rámci rozhrania aplikácie skonvertujete do podoby vektorov. Môže ísť aj o písmo, nápis, ktorý zachytíte svojim telefónom. Aplikácia vám následne ukáže náhľad výsledného vizuálu.

screen568x568            screen568x568-1

Pred a po

V tejto fáze si viete dodatočne upraviť detaily – pomocou prispôsobvacích sliderov odstrániť veci, ktoré nechcete mať v hotovom obrázku.

Na záver stačí už len skonvertovať a máte hotovo. Vytvorený vektor bude následne synchronizovaný aj do vášho Creative Cloud konta. Nájdete ho v Design Library, v rámci ktorej ho viete neskôr priradiť k rôznym projektom.

Aplikáciu si pre iPhone môžete stiahnuť bezplatne TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Limitovaná edice vodky Svedka Halloween

V rámci partnerství BRIGADE se společností Svedka pomohli ikonicky importované značce vodky předvést 14 příchutí a rozšířit jejich působení na…
pokračovanie článku

Herečkina vizitka

On – Španiel a ona – Rakúšanka si pred pár rokmi založili malé multidisciplinárne štúdio, teraz sídliace vo Viedni.…