Fonty slovenských autorov – Deva Ideal

Deva Ideal vznikla ako písmo inšpirované ženskou krásou. Podnetom na vytvorenie nebola len snaha o  vytvorenie nového písma. Bolo to zhmotnenie ženskej krásy do inej vizuálnej podoby. A  tak vzniklo písmo. Namiesto imitovania ženských tvarov alebo ďalších vonkajších znakov je Deva Ideal abstraktným vyjadrením ženskej krásy.

Zaujímavá jemnosť je dosiahnutá použitím jemných kriviek, ktoré sú v  texte takmer nebadateľné, čo je jednou z  priorít tohto písma – nerušiť oko čitateľa kresebnými zvláštnosťami. Týmto dosahuje svoju chladnú krásu a  tu sa prejavuje jej sexappeal. Tieto jemné krivky jej pomáhajú odlíšiť sa od maskulínnych a  technických tvarov dnešných najpoužívanejších písiem.

Deva Ideal obsahuje ideálne proporcie (90 – 60 – 90) a  jej tvary sú elementárne a jednoduché. Preto je vhodná pre ľubovoľné tlačoviny, katalógy, knihy a  časopisy. Znaky majú veľké vnútorné priestory, preto je  možné Devu Ideal použiť v  menšej veľkosti so zaručením rovnakej čitateľnosti, čo výrazne môže pomôcť k ušetreniu miesta.

Dizajnér: Ján Filípek
Vydavateľ: DizajnDesign
Dátum vytvorenia: 2007

Podrobné informácie o fonte

Kúpiť font

103102 103107 103105 103106 103103 103104 103086

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mother’s Little Helper Vermouth

Vermut byl oblíbeným nápojem matky Matthewa Nagyho. Takže když se kalifornský producent vína Benevolent Neglect Wines rozhodl vytvořit…
pokračovanie článku

Vienna Design Week štartuje už tento piatok

Od 27. septembera do 6. októbra sa vo Viedni bude konať trinásty ročník podujatia, ktoré do rakúskej metropoly prinesie najväčší…
pokračovanie článku

Oh Oat: Obal (skoro) bez obalu

Značka ovsenného nápoja Oh Oat M*lk pochádza z Južnej Afriky a predstavuje alternatívu k tradičnému mlieku. Podobne ako samotný produkt aj jeho balenie sa na zaužívané veci snaží pozrieť inak.