Florida Panthers má nové logo

Klub NHL vznikol ešte v roku 1993 a jeho predošlé logo zdobilo dresy hráčov neuveriteľných 23 rokov. Za novou identitou a návrhmi konkrétnych exekúcií stojí Reebok.

Tri namiesto jedného

Aktuálny redizajn prichádza s výraznymi zmenami. Kým predošlé logo sa sústredilo na dynamickú figúru pantera pri skoku, nová identita prichádza rovno v podobe trojice symbolov.

Panter, ktorý dospel

Prvé z nich, primárne, znázorňuje klubového maskota v serióznejšom a zároveň pokojnejšom tóne. Žiadne skoky z dresu rovno na protihráčov, dôstojná šelma hľadí po novom kamsi mimo horizont. A aby bolo jasné, že panter patrí k Floride, je zver zasadený do erbu s výrazným FLORIDA nad jeho hlavou. Ako vyplýva z vysvetlenia loga, ktoré si môžete prezrieť v skici nižšie, štít má vyjadrovať hrdosť, rozvahu či trvalosť.

florida_panthers_logo_primary_explanation

Zmenu zaznamenali aj farby, ktoré vo svetle dospelejšieho vzhľadu loga taktiež ustúpili od tónov žltohnedej k dôstojnej zlatej.

florida_panthers_logo_primary

 

Vlajka aj repríza skoku

Druhým logom je symbol vychádzajúci z vlajky štátu, na ktorej dômyselne striehne panter. Táto verzia sa má objaviť na rukávoch dresu.

florida_panthers_logo_alternate_02

A nakoniec tretie logo vychádza z pôvodného dizajnu, ktorý opäť posúva v súlade so zvyškom identity. Za zamyslenie stojí, či nemohlo práve ono tretie logo poslúžiť ako hlavné a jediné, resp. či takýmto spôsobom neuvažovali aj tvorcovia.

florida_panthers_logo_alternate_01 florida_panthers_logo_alternate_01_before_after_a

Ako sa vám páči nový vizuálny štýl klubu Florida Panthers? Pozrite si jednotlivé prvky na dresoch.florida_panthers_uniform_01 florida_panthers_uniform_02 florida_panthers_uniform_detail

zdroj: underconsideration.com

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Od obrázkového písma k obrazom z písmen

Výnimočné úkazy sa šíria spoľahlivo, pretože sa šíria medzi ľuďmi, ktorých zaujímajú. Tak mi pristála zo servera DeTePe…
pokračovanie článku

Printová kampaň Sony so zamotaným nápadom

Azda sa nenájde nikto, komu sa aspoň raz nezamotal kábel na slúchadlách. Túto skúsennosť zaujímavo spracováva reklama pre…
pokračovanie článku

TYPO 9010 – dve desaťročia typografie

Posledný mesiac roku mohol byť tak trochu sviatkom pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o písma. Práve v decembri totiž v Česku…